Promovarea examenului de definitivat cu nota 7

Quoted post

Andreea Marcovici

#59 Re:

2013-07-11 16:07

#54: - Nu atat nota de promovare este discriminatorie ci structura examenului!

CORECT!

De aceea, eu propun sa se revina intr-o prima etapa la cee ce insemna examenul de definitivare in invatamant (si care da dreptul la libera practica) pana la aparitia actualei legi si anume: 2 probe scrise, proba orala, dupa ce in prealabil au fost efectuate doua inspectii si dupa o vechime efectiva la catedra de minimum 2 ani.

Raspunsuri


Musafir

#61 Re: Re:

2013-07-11 16:50:22

#59: Andreea Marcovici - Re:

si noi am avut 2 inspectii..si noi avem vechime la catedra 2 ani...e adevarat, era mai mult stres, pierdeai mai multe zile, DAR si nota de promovare era doar 6, iar programa era aceeasi, invatai aceeasi cantitate, nu s-a scos nimic din programa, doar ca in loc sa dam 3 examene, dam doar unul care contine cele 4 materii...


Musafir

#62 Re: Re:

2013-07-11 17:04:57

#59: Andreea Marcovici - Re:

DA, prefer sa dau dupa aceasta structura, prefer sa am examenul in zile diferite, decat sa am aceeasi cantitate de materie intr-un singur examen, dar totodata prefer si sa iau acest examen cu nota 6!ce era mai greu atunci?nu invatam dupa aceeasi programa? s-au scos din autori la literatura, din teme la psihopedagogie, la gramatica??chiar nu inteleg de ce spuneti ca noi nu ne-am descurca.am vazut subiecte din anii trecuti, cand se dadea la universitati si avea exact aceeasi structura