VREM PARTENERIAT CIVIL IN ROMANIA

Quoted post

xyz

#3 Re:

2013-04-17 20:02

#1: -

Un contract voluntar, incheiat intre adulti este si prostitutia. In acest caz, argumentele de mai sus se aplica si in cazul prostitutiei? Nu luam in considerare comparatia dintre cele doua, ci strict argumentele perzentate mai sus.

Raspunsuri


Musafir

#43 Re: Re:

2013-04-28 10:32:46

#3: xyz - Re:

La fel se poate compara, atunci, casatoria heterosexuala cu prostitutia.

Crops

#146 Re: Re:

2013-10-05 19:48:42

#3: xyz - Re:

N-am absolut nicio problema cu legalizarea prostitutiei. Ba in felul asta, prostitutia poate fi controlata mai bine si se reduce numarul de copii traficati pentru prostitutie. Atunci cand controlezi un lucru si-l reglementezi, e mai greu sa faci tampenii.

Iar aici este o petitie pentru legalizarea casatoriei intre doua persoane cde acelasi sex care nu fac absolut nimic interzis.A, e interzis in biblia aia veche de 2000 de ani. Daca vrei sa traiesti intr-un stat condus dupa legi vechi de 2000 de ani, du-te-n Iran sau Arabia Saudita!

Mai pune mana si gandeste, cap sec!

 

alsvalia

#247 Re: Re:

2014-05-06 12:03:56

#3: xyz - Re:

Si aici am avea de lucrat. In Germania si Olanda prostitutia este reglementata si impozitata. Este o meserie ca oricare alta, cu drepturi (asigurari sociale, pensie) si obligatii (plata impozitelor, controale medicale stricte). Politia romana isi mobilizeaza efective importante pentru descoperirea si amendarea femeilor care practica cea mai veche meserie din lume. Amenzile nu sunt platite niciodata, iar adevaratii infractori zburda liberi ca nu are cine sa-i prinda. E un cerc vicios din care trebuie sa iesim. Asta pe de o parte. Pe de alta parte, asistam la cresterea numarului de persoane infectate cu HIV/SIDA - majoritatea nu stiu sau nu declara a sunt purtatori(oare).

Deci, ar mai fi loc de inca o petitie, parerea mea - pentru legalizarea si reglementarea prostitutiei ca meserie.


Musafir

#277 Re: Re:

2014-10-22 07:38:37

#3: xyz - Re:  

 ce are de a face vaca cu porcul ..... amalgamul pe care îl facetzi este deplasat .............

cetatean

#475 Re: Re:

2016-10-28 08:35:45

#3: xyz - Re:  

 sigur ca da; prostitutia a fost legala si cu mii de ani inainte si nimic nu a demonstrat ca ar fi fost daunator societatii.