Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Quoted post

revolutia

#2298 Re: de inteles....

2013-03-26 13:25

#2296: Alain - de inteles....

nu e o victima Roibu dar a spune ca el a furat singur da dovada de prostie ... daca a facut firmele de ce nu a controlat nimeni , de ce nu a venit justitia , de ce nu a sarit in sus opozitia (pnl,psd) cand s-au intamplat lucrurile astea ?

Raspunsuri

Alain

#2299 Re: Re: de inteles....

2013-03-26 13:37:01

#2298: revolutia - Re: de inteles....

nici nu am spsu eu cum ca ar fi furat singur, cei ce l-au ajutat sunt in continuare pe pozitii si fac la randul lor pe nevinovatii.... faceti voi asa un exercitiu de imaginatie si ganditi-va cam ce inseamna 3 miliarde bani vechi... ei bine, astia au fost oameni de cate cel putin 3 miliarde pe an, dividente, plus salarii si alte venituri.... in vreme ce noi ne intrebam daca avem bani de naveta....

 

...stiti cumva de unde vin banii astia?

 

ideea este ca dl R este principalul pion in treaba asta, adica, hai sa nu ne dam dupa plop acum, a platit nu stiu cate polite politice la diversi aflati pe statele de plata pe la Oltchim si firmele cu pricina, si a crezut ca-i are pe toti la mana....

 

eu intreb insa altceva : unde ati fost voi, oameni buni, pana acum? NOI nu trebuia sa permitem sa se intample asa ceva, NOI !