Cerem CCR transmiterea la TV a Sedintei din data de 21.08.2012


Musafir

/ #117 Cine i-a ales sa raspunda si sa nu se mai planga!

2012-08-20 13:09

Ne plangem ca educatia, sanatatea, justitia, au ajuns unde au ajuns? Trebuie sa ne purtam crucea. Nu noi am votat in majoritate pe Tovarasul Ion Iliescu si apropiatii lui care PREMEDITAT au pus in aplicare si au reusit MARELE JAF? Acum PSD+PC+PeNaL controleaza marea majoritate a masmedia din Romania iar Ion Iliescu prin oameni interpusi in cele mai inalte functii in statul roman controleaza inca Romania (Antonescu, Ponta, 4 membri CCR, Vacaroiu sef la Curtea de Conturi, Bogdan Olteanu viceguvernator la BNR etc). Cum va explicati de ce s-a unit PSD cu PC? Dar PC cu PNL?? PC un partid cu 3 televiziuni, cu un imperiu media si cu nici 2 la suta in increderea populatiei? Pentru a prosti in continuare acest popor. Acum sunt rafinati, umbla la psihicul romanilor ca sa fie dezamagiti in aceasta perioada de criza pentru Uniunea europeana si nu numai. Prin natura serviciului am fost in multe zone rurale si oamenii imi povestesc cum PSD-istii de-a lungul anilor mergeau si votau cu autobuzele din sectie in sectie. Sau cum acestia cerseau voturile cu bani, pungulite, pelerine, galeti de unica folosinta, un mic si o bere, telefoane mobile etc. Oameni buni treziti-va , fiti optimisti si iesiti la vot in toamna. Votul fiecaruia dintre voi conteaza. Ion Iliescu patronul MARELUI JAF si varanul turnator Voiculescu se afla la butoanele USL . Romani ati uitat de Nastase 1001 case, de Musetescu, de Patriciu, de Tariceanu, de Dan Ioan Popescu, de Necolaiciuc care a jefuit CFR, de securistii Voiculescu, Copos, Catarama, de fiii de generali si securisti Mircea Geoana si Oprescu? Fiti optimisti romani si mergeti in toamna la vot. Votati orice numai USL nu. Daca votati USL va faceti partasi cu MARELE JAF facut de Iliescu si ai lui, Romania va regresa pentru inca 20 de ani. Ne-au aratat ce au facut si cum au praduit tot, agricultura, economia rasa de pe fata pamantului si vanduta la fiare vechi, vanzarea rezervelor de petrol si gaze terestre si maritime. Acum au izolat pur si simplu Romania pe plan international! Mai este ceva de spus?