Lipsa Timbrelor pentru psihologi=Prostitutie Intelectuala!

Manole C. student an 3 T.M.

/ #223 pt cei grei de cap...

2012-03-29 16:03

observ ca sunt persoane care se repeta, mai mult se pretind psihologi dar vorbesc ca pe santier(imi aduc aminte de Romeo Mocanu..).Evident au facultatea si atestatetele la ff,altfel nu-mi explic limbajul pe care il folosesc cand vorbesc despre dna. Jeni Chiriac, sau despre dir, juridic al Colegiului domnul Stefan. Personal am fost in audienta la dansul. Am fost mandatat de colegii de facultate sa obtin informatii legate de supervizare, credite, documente infintare cabinete, etc...si desi mai asteptau si alte persoane in audienta la dansul,timp de 40 de minute a stat sa-mi explice fiecare detaliu in parte.Cu mine a fost politicos si jovial.
Curios a fost sa aflu motivele pentru care este numit'drogat' am cautat pe internet info despre arestarea lui.
Ca sa fiu cat se poate de obiectiv pot sa spun ca numai un imbecil, si aici ma refer la gradul de imbecilitate,(deficienta mintala de gradul al II-lea,)nu poate observa ca este cusuta cu ata alba acest caz, adica politia 'la prins' chiar in fata Colegiului psihologilor.....mda, mai mult
povestea se complica deoarece suspectul nr 1 de acum domnul Alin briceag a lucrat pt colegiu, si se pare ca sotia la parasit pentru domnul Stefan...mai departe este irelevant..
Referitor la timbre si motivele pt care noi studentii din anul 3 T.M le sustinem,le voi descrie asa cum am inteles eu(ma vad nevoit sa ma repet)sunt:
1.Creaza o baza legala pt. avizele de tot felul acordate de psihologi.
2.Elimina acordarea avizelor de persoane care nu au cabinet individual.
3.Elimina acordarea de avize fara numar, la propriu deoarece va fi limitat nr de avize pe care un psiholog le poate acorda
4.Creste valoarea prestatiei psihologice,deoarece o persoana dand doar 250 de avize NU cateva mi ca sa poate sa traiasca va trebui sa creasca valorea serviciului pe care il presteaza!!
5.Prin eliminare persoanelor care acordau mi de avize,va creste numarul de psihologi care vor avea si ei de lucru, putand acum sa-si valorize timpul,si experienta sa.
6. Daca pana acum se putea da un aviz pe 1 sau 2 lei acum prin reducerea numarului de avize pe care un psiholog le poate acorda va creste automat si pretul acelui aviz.
......Reluare pentru cine nu a inteles de prima data:
Ati spus ca timbrul este doar un pretex pt schimbari la nivelul intregului Cpr.Perfect dar ce ati pazit pana acum?? vreti sa-l dati afara acum pe Anitei dupa ce a introdus timbrele si ati aflat ca la expirarea celor 2 mandate nu-l mai puteti obtine si pe al treilea??

Credeti ca daca faceti alegeri anticipate mandatul actual nu o sa fie luat in consideratie?? Iar daca incalcati o lege organica-apropo va trebuie 2/3 din voturi pt a o schimba-dar cred ca deja stiti asta :) orice psiholog se poate erija in 'parte' si sa va conteste in contencios administrativ.

Vreti schimbare???la anul toti detinatorii de functii care termina al doilea mandat vor zbura.......zbuara Miclea....zboara....

Cu ce ajuta timbrele tinerii psihologi si nu numai???

Cateva clarificari:

Daca ex. Avicola Bacau are un agajat medic pentru a oferi primul ajutor in cadrul fabricii, acest lucru NU inseamna ca a devenit peste noapte operator de servicii medicale!,sau daca are angajat un contabil pentru contabilitatea fabricii, de maine poate oferi si servicii de contabilitate!....etc...

In momentul de fata clinicile angajaza un psiholog , sau mai bine zis angajaza o parafa, si din acel moment pe langa servicile medicale Hopa Topa ofera si servicii psihologice!

Eu personal am participat la o sedinta a conducerii filialei Bucuresti a CPR, si ce limbaj au putut sa aiba unii dintre dansii este greu de imaginat pt niste psihologi cu pretentii cum sunt ei.Ce sa mai vorbesc de o totala lipsa de asertivitate, de rautati aruncate unu altuia si de lipsa unei idei coarente in discutia lor.

La capitolul plus, doamna Jeni Chiriac (jos palaria), la capitolul minus, Romeo ....(numele de familie nu mi-l amintesc) limbaj de sant, a tinut toata sedinta sa aduca atacuri la persoana unor colegi, de asemene se erija in mare cinstit si corect printre psihologi, uitand sa mentioneze de colaborarea pe care o are cu scoala de soferi 'Teo' unde da avize psihologice din burta.

Asa ca, desi inteleg frustrarea cu privire la imposibilitatea de a candida pentru un al 3-lea mandat, va rog sa asteptati pana la anul cand se fac noi alegeri in CPR pt a scapa de banditi asemni domnilor: Miclea,Duvac,Romeo...,in toti acesti ani nu ati facut nimic pt ca aceasta meserie sa fie respectata , iar acum cand s-a facut ceva, evident fara acord vostru , vreti alegeri anticipate.

Sunteti borfasii meseriei de psiholog!!!