Mi-e dor de CSU - Petiția sibienilor cărora le pasă de sport

unu'

/ #20 Re:

2012-03-10 10:12

#8: Musafir -

Tu esti Bata? Toti l-am apreciat pe Mircea Vulc pentru tot ce a facut pentru Csu Sibiu dar e depasit s-au dus vremurile cand mergea cu "hei-rupul" in baschetul romanesc acum se mai joaca si cu capul nu doar cu talentul din teren. E depasit pentru ca nu are nici cunostintele necesare pentru el management, marketing etc sunt doar niste cuvinte, si se incapataneaza sa nu ceara ajutor sa-si aduca oameni priceputi in jurul lui. E un Ceausescu la nivel mai mic la fel cum nici el nu a acceptat democratia si nu s-a adaptat la vremurile in schimbare asa e si Vulc si la fel va cadea. Nimeni nu contesta ca are ochi foarte bun la jucatori, din bugetul nostru mic a reusit sa aduca jucatori straini foarte buni dar ne-am cam saturat de scoala spectaculoasa americana vrem sa revenim in elita baschetului romanesc nu sa ne luptam in mediocritate. Personal consider ca nu e neaparat necesar sa-si dea demisia ci sa fie mai flexibil sa aduca oameni de valoare in functiile cheie pe care un club profesionist ar trebui sa le aiba respectiv: manager, marketing si mai ales un antrenor pe care sa-i lase sa-si faca treaba!!!