Sustine ne-echivalarea asistentilor cu postliceala cu facultatea de asistenta medicala si moase


Musafir

/ #144 Re: Re:

2018-01-22 16:51

#2: Anonim - Re:  

 

diferenta dintre facultate si postliceala e ca de la cer la pamant. Am facut si postlicela si facultatea asa ca stiu despre ce vorbesc. La postliceala nici macar nu aveti examene ,nici nu ati auzit de sesiune,pregatirea practica e aceeasi atat la facultate cat si la postliceala,diferenta consta in cantitatea mare de informatii pe care o castigi la facultate, si hai sa ne gandim, oare conteaza numai pregatirea practica? sa fim seriosi, daca pentru un test la postliceala invatam cu  o zi ininte si luam 10, iar la facultate invat o saptamana intreaga pentru aceesi nota, cine credeti ca e mai bine pregatit?? postliceala e o prostie,toti cei care nu iau bacul si care nu au planuri de viitor fac postlicela,vi se pare normal sa avem acelasi salariu??? stiti maacar ce inseamna nopti nedormite pentru examene si zeci de garzi facute doar ca sa treci anul?? aveti idee de asa ceva? atunci cum p**a mea puteti cere echivalarea diplomelor??? La postliceala nici nu contau numarul absentelor, mergeam o zi pe saptamana si totusi eram prima din clasa,cum va explicati asta? stiti ca la facultate fiecare absenta se plateste? daca ai multe absente nici macar nu intri in examen,da, totul e foarte drastic....dar ce sa inteleaga niste absolventi de postliceala