INTERZICE PRIN LEGE DEFRISAREA PADURILOR ROMANIEI


Musafir

/ #6865

2016-10-01 21:26

De ce am semnat aceasta petiție? Pentru simplul fapt ca m-am saturat sa vad cum hoții aceștia de la putere fura în prostie și noi nu facem nimic. M-am saturat sa ii vad ca nu le pasa de oamenii din tara și nici măcar de tara lor. M-am saturat sa ii vad cum își oferă pensii speciale (unde aici ar fi trebuit sa facă ceva, în sensul de a le face pe toate de la 800(minimul)- 2500(maximul) și cine vrea mai mult să-și facă pensii facultative) și atunci sa vezi cați bani ar rămâne la stat și asa ar putea mari salariile. Dar trăim într-o prostie fără margini. Am transformat tara lu' Ceaușescu, unde se dorea ca toți sa fim cam la același nivel, într-o tara cu foarte multi bogati și cu mult mai multi săraci. România noastră este o tara a dicriminitatii, o tara în care oamenii politici își fac doar lor bine și fura de parca ar fi numai tara lor... Sistemul de sănătate și sistemul de învățământ sunt la pământ cu un anumit scop: acela de a-l transforma pe cetățeanul roman într-un dobitoc și sclav în același timp. Și încă cate alte motive ar fi pentru care am semnat aceasta petiție... Este ca o mica speranța că poate se face ceva! Dar nu prea mai cred. Ne vindem tara mai ușor decât ar trebui. Oare acești hoti mai pot dormi? Sper ca nu. Și sper sa nu aveți liniște niciodată! De la un cetățean roman, care isi plânge tara atât de frumoasa odinioară...