Tuturor ne-ar prinde bine să ne plătească altcineva facturile la utilități. Dar niciunuia dintre no


Musafir

/ #21

2016-09-27 19:22

Am semnat aceasta petitie pentru ca mi se pare strigatoare la cer, jignitoare de-a dreptul, insultatoare, sfidatoare si imputita intentia acestui individ , care se numeste acum primar, de a cheltui si banii mei pana la urma pentru a plati facturile unor asistati social, care au bani mai multi decat mine desi muncesc intr-un stres extraordinar pe salariul minim pe economie. Stim cu totii ca datorita acestora a ajuns primar. Acesti asistati social isi duc copii dimineata cu taxi la scoala, la pranz la fel, se plimba cu taxi in fiecare zi , nu au nici un fel de obligatii numai drepturi. Mergeti la catedrala "Maria voastra" sa vedeti in fiecare zi cum vin asistati social cu plasele pline de la piata si se duc cu taxi acasa. Noi prostii care muncim pana nu mai putem, avem numai obligatii si nici un drept. Platiti-mi si mie gazul la iarna, ca mi-e dor sa dorm in caldura. Au fost ani intregi in care am dormit fara caldura, cu caciula pe cap si imbracata pentru ca nu mi-am permis din salariu sa o platesc. Si eu muncesc pana nu mai pot. Chiar va bateti joc ?