Sustineti Legea darii in plata a imobilului ipotecat "DAI CASA BANCII SI SCAPI DE DATORII "


Musafir

/ #652

2016-03-20 22:24

Am semnat aceasta petitie, deorece cred ca este momentul, sa inceteze hotiile si abuzurile bancherilor asupra oamenilor de rand. Trebuie sa fim uniti pentru a distruge aceasta caracatita, care este sustinuta chiar de guvernatorul bancii nationale. Este inacceptabil, sa nu fim protejati si aparati, sa ni se incalce frecvent drepturile de niste camatari cu acte in regula si tot ei sa se considere victime. Am luat un credit in franci de la otp bank, sunt in proces cu aceasta banca, care de opt ani, nu face altceva decat sa ma insele si fure. Ne ofera acum o alta pacaleala frumos ambalata, care se numeste contract, novatie sau cum mai doresc ei s-o numeasca dar nu va lasati pacaliti, este o inselatorie mai mare decat prima. Calculti va rog, suma pe care ati luat-o in 2007-2008 in lei si apoi scadeti suma care a rezultat acum din conversie. Veti avea o surpriza. Sunt multe motive pentru care am semnat petitia, dar ma opresc aici si va doresc o seara buna, nu inante de a va ruga sa va treziti si sa nu va lasti inselati de acesti manipulatori. Legat de faptul ca vor mari plafonul pentru acordarea de noi credite, stati linistiti, sunt doar amenintari, ei nu pot supravietui fara a acorda credite.