Cerem pedepsirea criminalului Mircea Stoica din Mosneni jud. CT !

Iony

/ #236 STOP MALTRATARII ANIMALELOR !

2016-02-08 08:47

Nu cred ca ajuta cu nimic ca noi sa semnam aceasta petitie . Din punctul meu de vedere, trebuie sa se pedepseasca conform legii . Nu sunt de acord in maltratarea animalelor , dar nu imi pot exprima gandurile aici, pentru ca nu o sa intereseze pe nimeni parerile mele si toate cele. In ultima vreme , tot mai multe persoane fac diferite pagini pe facebook, si site-uri in care spun "STOP abuzului de animale" . Eu nu ma numar printre aceia , pentru ca nu vad ceva util in a face site-uri si a nu exista nimeni care sa le bage in seama , sau cel putin sa citeasca postarile acelea. Eu vad ceva util in a se decurge la fapte , nu doar la vorbe . Si pentru tot ce se intampla in tara , cine este de vina? nimeni altcineva decat sistemul tarii noastre . Oamenii carora nu le pasa de tara , si totusi sunt alesi sa faca dreptate. Conform legii 205/2004 (pentru protectia animalelor) ar trebui sa fie pedepsit acel om . Stati , inca nu m-am exprimat tocmai corect folosind cuvantul "om" pentru ca o asemenea fiinta nu poate fi numita asa, pe langa faptul ca nu are suflet. Sper ca si comentariul meu sa fie citit de majoritatea oamenilor, si sa trezeasca sentimentul acela de a schimba ceva in tara aceasta .. De ce credeti ca tot mai multa lume decurge la asemenea situatii? Pentru ca nu sunt pedepsiti cum trebuie, pentru ca au vazut ce sistem slab exista in tara noastra . Daca ar exista un sistem mai bun, si oameni carora sa le pese sa faca ceva in tara aceasta , sunt sigura ca nu s-ar mai decurge la asemenea lucruri oribile . Va multumesc pentru atentia de a citi mesajul , si sper sa se ajunga la niste legi conform faptelor .