DEMNITATE SI ONOARE, FARA PLICURI IN SPITALE!

Andrada M.
Musafir

/ #226 Ma simt dispretuita si ignorata.

2015-09-02 09:24

Am semnat aceasta petitie, fiindca ma simt dispretuita si ignorata in tara mea nu numai de catre cei din spitale, ci si de catre cei care ne conduc. Toti stim ca daca nu le dai bani, nu se uita la tine si toti avem partea noastra de vina in ceea ce se intampla. Vina noastra e ca am tot tacut, ca i-am tot lasat sa ia pe fiecare, sa ne jecmaneasca. Dar au ajuns prea departe. Si nu iau, fiindca mor de foame, nu au unde sta, nu au ce imbraca! Intr-o tara normala, ministrul sanatatii si primul-ministru ar fi trebuit de mult sa-si dea demisia si nicidecum sa se gandeasca a legaliza mita! Intr-o tara normala, presedintele trebuia sa iasa de foarte mult timp, sa iasa si sa ia public atitudine, iar in aceeasi tara normala, pe care eu n-o vad, educatia si sanatatea erau primordiale, prioritati de stat si existau strategii, planuri pentru zeci de ani. In aceeasi tara din Europa, medicii si pacientii nu se injurau pe retele de socializare, nu se bateau si hartuiau prin spitale, aveau relatii armonioase si pentru mult timp. Un stat civilizat nu-si invita doctorii si profesorii sa plece daca-s nemultumiti!