Anularea impozitării bacșișului


Musafir

/ #1

2015-04-23 08:40

este o mare prostie!!!! bacsisul impozitat??? sunteti nebuni??? nu e destul ca salariile sunt fff mici? nu e destul ca oameni abia se tarie de pe o zi pe alta? acum le luati si impozit pe 5 lei care ii face o vananzatoare de ex.? este un venit pt. modul in care ia placut clientului cum a fost tratat de catre angajat.....dar domni parlamentari,oare vor emite bon fiscal pentru "atentiile" primite? sau domni doctori,asistente si etc. ...vor emite ei bon fiscal pentru "atentiile"primite de la pacienti? ....vedeti ca nu este corect??? tot omul de rand sa plateasca...aia de sus ii doare undeva...tot ei cu buzunarele pline!!!! eu lucrez intr-un salon de cuafura...salariul pe luna este de 740lei net.,recunosc,clientele mele mai imi lasa 3 lei sau 5 lei ..pe zi se aduna un 20-30 de lei in plus la salar...cu bani lasati de cliente pot sa spun ca ajung si eu la un salar minim decent adica undeva la 1200 lei pe luna..cu 1200 de lei,platesc chirie,intretinere si am si doi copii care trebuie ingrijiti (apropo ca alocatiile lor nu ajung nici pt. o pereche de papuci)....asa ca,cu regret spun ca sunteti inconstientii !!! va doare in cot de populatia romana,tot ce conteaza pt. voi este sa va asigurati voi buzunarele!