Declaratie de conformitate conform normelor europene


Musafir

/ #18

2014-12-02 17:38

Am avut nefericita placere sa cumpar un VONINO EGO QS in urma cu un an respectiv decembrie 2013, in luna august 2014 surpriza!!.... display spart .... a fost dus la service (Flashgsm) in noiembrie 2014 ..dupa 15 zile si insistente telefoane il repara (250 ron) . Culmea ironiei.. la 2 zile ecranul s-a spart cand telefonul era la incarcat in timpul noptii . Merg cu el la acelasi service (Flashgsm) ... dupa ce le-am povestit ce s-a intamplat ei au constatat ca display-ul a fost spart datorita unui soc mecanic .. reparatia costa alti 250 ron pe cand un display pentru acest telefon ei il achizitioneaza cu aprox. 10-15$. S-a dovedit ca sunt niste magari care profita de defectele pe care le au la cunostinta (acesta nu este un caz singular ) ! Dovada chiar aici ( Spartura este identica) : http://www.arenait.net/2014/01/27/vonino-ego-qs-dupa-2-luni-de-utilizare-vesti-triste.html !!!
Mi se pare total aberant faptul ca cei de la Flashgsm profita de naivitatea clientilor ..acest telefon ca si termen de comparatie este un EBEST Z5 (rebranduit de VONINO) . Oare isi merita cei de la Vonino o asemenea reclama ?