INCEPEREA URMARIRII PENALE IMPOTRIVA LUI TRAIAN BASESCU SI A TUTU


Musafir

/ #18

2014-11-23 16:10

Sunt una din victimele genocidului generat dealianta Basescu-Udrea-Boc,deoarece am iesit la pensie fortat, prin disponibilizare,fara drept de apel,dintr-o structura bugetara,in august 2011.Dupa 37 ani munca,din care 32 pe cartea de munca,am iesit anticipat cu 550 lei si ,peste un an ,adica la varsta de pensionare legala,am ajuns la fabuloasa suma de 650 lei.Ma intreb:ce diferenta este intre mine si cei ce au ajutor de la stat si n-au muncit o zi.Nu mai zic de cei care,prin mijloace ilegale ,beneficiaza de pensii de boala inchipuita.Cum se poate intretine o persoana cu 750 lei(la cat am ajuns acum),la bloc,cu mancare ,medicamente si...nimic altceva.Bineinteles ca am cazut in depresie care a atras dupa sine si alte afectiuni care necesita tratament.Si ma intreb:ce rost are sa duci o astfel de viata,fara nici o multumire sufleteasca,fara nici o perspectiva,acum,la batranete cand se spune ca ,insfarsit,ne putem odihni si trai in liniste.Dar ,se pare,ca numai dupa ce vom muri,vom avea parte de liniste.Nu am ravnit niciodata la bogatii dar am dorit o viata decenta si, mai ales,o batranete fara compromisuri, sacrifice si bataie de joc din partea autoritatilor.Iata de ce suntem un popor vesnic incruntat si incrancenat.