Boicot Antena 3

Smaranda Cosmin

/ #573 un comentariu

2014-08-29 03:51

Este, poate, cea msi penibila si mai primitiva petitie!

Avem CNA, avem Justitie (dupa condamnarea lui Nastase si a lui Voiculescu) nu mai puteti spune ca nu avem!), asa ca daca vreti sa faceti ceva concret, atunci incercati sa educati publicul Antenei 3! Demersul vostru e destinat, practic, celor care nu se uita la Antena 3 dar se uita la un alt canal de stiri, adica va adresati unui public restrans, dovada fiind numarul mic de semnaturi. Plus, eu, spre exemplu, nu voi renunta la produsele unui brand pentru simplul motiv ca reclama apare si pe A3!

Daca s-ar intampla ceea ce cereti veti vedea cum scad sensibil vanzarile unorbranduri, ceea ce va insemna concedieri sau chiar retrageri de pe piata a respectivelor branduri. E nevoie sa va explic pas cu pas ce inseamna asta din punct de vedere economic? Apoi Intactul va pierde bani si va concedia oameni! Va mai explic? Sa imi spuneti daca e cazul!

Din cate imi aduc aminte traim intr-o tara libera, adica avem si libertatea cuvantului! Ce cereti voi atenteaza la aceasta libertate pentru care au murit multi!

Nu cred ca e nevoie sa va dau si alte argumente contra petitiei!