Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia

Alege numele de user

/ #38906 Subiect

2014-07-27 07:31

Nu va inteleg motivele pt care imi modificati postarile si adaugati numea de persoane sau partide Din punctul meu de vedere ABSOLUT TOTI SANT LA FEL sant prea multi si multe ca sa pot enumera Fac jocul pt a sustine STATUL care e cel care ne asupreste prin toate mijloacele de care dispune Doar o constientizare a situatiei de catre majoritatea populatiei va putea trezi constiinta colectiva pt a punea schimba Parlament ,senat ccr si alte institutii ale statului au deovedit in 24 de ani ca nu fac nimic bun pt oamenii din tara asta Legile sant date in folosul statului nu in folosul OMULUI Sant o multime de legi care au fost adoptate fara ca noi sa stim ,nu ar fi momentul sa votam cu toti cand o lege trebuie sa fi adoptata??? cum putem sa lasam parlamentul pe care cu toti vedem ca nu misca un deget in favoarea poporului sa decida in numele poporului Va simtiti atat de bine de cei pe care i-ati ales sa paca parte din parlament senat samd????? Ni mai platiti darile catre STAT indiferent de natura lor ,producatorii comerciantii ar trebui sa nu mai aduge TVA-ul in pretul produselor ,bunurilor,serviciilor Cea mai rea situatie este in domeniul carburantilor ,ar trebui ca toate companiile care comercializeaza carburanti sa fie alingate din Romania si ar trbui ca poporul sa aiba controlul asupra pretului carburantilor De unde naiba tot scot astia atatea accize ??????In schimb ar trebuie ca toti sa ii ajutam pe cei cae au nevoie de ajutor ,sau fiecare sa contribuie cum poate si de bunavoie la un buget comun la care toati sa poata avea acces sa vada cum au fost cheltuiti banii Credeti ca daca vom incerca o schimbare va interveni UE??? Nu prea cred UE e pe duca si oricum are alte probleme ,iar daca vor sa vina sa ne pedepseasca sa ii asteptam cum se cuvine ,si sant sigur ca vom sti sa ne aparam tara de UE Poate unii vor spune ca aberez ,nici o problema ,dar sant sigur in Romania sant multi oameni inteligenti cu idei bune ,dar care ar trebuie votate te intregul popor Cautati informatii despre schimbarea din Islanda ,ceva in genul ar trebui si in Romania Ar fi momentul sa actionam nu doar sa traim cu speranta ca lucrurile se vor indrepta ,speranta e un lucru rau pt ca impiedica actiunea ,pt ca asteptam sa ca altii sa faca ceva pt noi Sa trecem la ACTIUNE asta e ce ne trebuie Ca nu cumva cineva sa creada ca iau partea vreunui partid sau politician ,rog amatorii sa faca aici o lista cu nume si prenume de care se dezic voi subscrie la acea lista fara nici o ezitare Sant prea multe partide prea multi politicieni si persoane din sistem,iar eu prea lenes sa ii amintesc pe toti aici. ACTIUNE!!!!!