Demisia lui Basescu


Musafir

/ #253

2014-01-18 08:19

Guvernul portocaliu a lui bok în care dicta băsescu a fost un guvern portocaliu prost, corupt şi iresponsabil care... îşi asumă răspunderea... Ne-am asumat guvernarea... deci ne-am asumat hoţia, corupţia, incompetenţa... şi trebuie să ne susţinem... pentru că formăm o echipă... de cumătri... adică la noi hoţia este în sânge... de şmecheri... adică avem tertipuri pentru orice conflict de interese... pentru că întotdeauna mai există ceva... care să ne acopere... termenii juridici… limbajul… legile confuze… şi interpretările date acestora… pentru cei de la putere o interpretare…favorabilă… pentru cei din opoziţie o altă interpretare…de obicei …defavorabilă… Dacă vreţi să staţi în sală... n-aţi depus cerere... dacă aţi depus cerere... n-aţi pus data....dacă aţi pus data...n-aţi semnat-o... dacă aţi semnat-o… n-aţi înregistrat-o... şi tot aşa încât noi jucăm căluţul cum vrem noi... şi fără opoziţie... şi fără asistenţă... Ne asumăm tot ce vrem noi... să vă strângem de gât...pentru cât vă iubim... să vă împingem în groapă...ca să nu vă mai chinuiţi... Noi ne-am asumat destinul vostru... părăsiţi sala... şi ţara...