S.O.S. familia!

Vlase.

/ #2406 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2013-09-05 21:21

#2405: Ovi - Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Nu fii naiv, daca va auzi vreodata de cineva ca este gay, singurul lucru pe care il va face e sa il boscorodeasca. Tu nu trebuie sa ii demonstrezi cine esti, el are o imagine destul de bine intiparita in minte: ca esti o persoana sexuala si perversa care va ajunge in iad. Tu trebuie sa acorzi atentie realitatii. Acolo se intampla schimbarea, in mediul in care lucrezi, in familia in care traiesti. Trebuie sa fii om. Respectuos, atent, prietenos, sociabil, placut in general. Educat. Si te asigur ca daca iesi la inaintare cu aceste trasaturi, niciun coleg de munca nu va indrazni sa iti adreseze vreo jignire (cel putin in fata) pentru ca respectul atrage dupa sine respect si nici nu va trebui sa oferi informatii suplimentare despre homosexualitate. "Propaganda" reala sunt trasaturile de caracter pe care ti le-am enumerat.

Si fii bun in meseria pe care o faci. Nu ca te-ar da cineva afara pe motiv ca iti plac barbatii, cred ca in fiecare contract de munca este precizat faptul ca nu se fac discriminari, inclusiv pe baza orientarii sexuale- in cele trei contracte pe care le-am semnat din studentie si pana azi, erau specificate aceste detalii.




Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...