S.O.S. familia!


Musafir

/ #144

2013-08-12 09:16

Sunt cu totul impotriva homosexualitatii. O consider o bola ce poate fi tratata.
Insa as vrea sa fac o precizare: daca vreti copii sanatosi la minte si la suflet nu cred ca ar trebui sa existe televizor in acea casa. De ce sa ma uit la pro tv?Sau la oricare(ca sunt cu sutele acum).Ca sa aflu ce omoruri s-au mai intamplat in tara?Sau ce filme pline de violenta si sexualitate mai pot vedea? sau ce emisiuni PLINE DE VULGARISM SI NONSENS, de imi este mie rusine in locul celor care prezinta sau care participa. Eu am ajuns la concluzia asta acum 8 sau 9 ani cand inca mai aveam acces la televizorul parintilor. Pentru 2 emisiuni educative, una culturala si una cu folos duhovnicesc tinem in case si ii incurajam la audiente si mai mari pe aceia care nu stiu cum sa mai distraga mintea umana de la adevaratele valori. Dependenta de televizor exista si nu trebuie ignorata. Am semnat petitia pentru aceia care inca se mai uita la televizor si cu adevarat vor fi afectati si de aceasta emisiune. Insa cred ca daca am face o petitie pentru tot ce dauneaza cu adevarat cred ca ar trebui mii de astfel de petitii. M-as bucura sa veniti cu un indemn de genul haideti de maine sa ne dezabonam de la cablu toti care cu adevarat vrem ceva mai bun in viata. Cati din generatia de azi mai citesc carti , mai merg la biblioteci sau macar invata cursurile din carti. PUTINI. De ce? Pentru ca putem citi vedea sau auzi totul pe internet. Cautati cartea sau conferinta cu dl Virgiliu Gheorghe despre efectele televizorului/calculatorului asupra mintii sa vedeti cat de sanatos este sa stai cu orele in fata tv-ului.
Multa sanatate si numai ganduri bune va doresc.



Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...