Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Andu`

/ #2285 Totusi

2013-03-25 22:51

Nu stiu cat este de oportun aceste miting "spontan" (termenul e total nereusit, bine, ca nici nu am pretentii de la alde diculoiu & comp), insa ar trebui si conducerea sa inteleaga faptul ca trebuie anuntate niste termene aproximative privind platile salariale, nu poti rezista cu lunile neprimind UN BAN! Ganditi-va ca sunt familii (sot-sotie) care lucreaza in Oltchim, sincer nu stiu cum s-or descurca. Imbarligaturile sunt atat de mari in acest combinat, legea asta a insolventei e interpretata in fel si chip, sunt f multi oameni de prin sectii care nu stiu sa o "citeasca", neavand studii de specialitate, de aici si debandada asta totala! Unii spun de miting, maine (spontan, cica), altii spun ca acesta pune in pericol societatea, cine dracului sa mai inteleaga? Un pic de flexibilitate si de transparenta din partea lui Piperea nu strica! Nu e indeajuns sa apari in mass-media si sa dai interviuri, oamenii sunt usor de aburit sau manipulat, vino domnule la Oltchim si spune-le oamenilor ceva! Spune-le ce planuri concrete ai, vino cu niste date calendaristice, cu un plan de productie, dar vino cu ceva totusi! Stam ca prostii intr-o incertitudine care nu vesteste nimic bun, iar ne taraim pana la jumatatea anului cu salariile intarziate de nu mai stii ce ai luat si ce trebuie sa mai iei, apar fel si fel de cifre privind disponibilizatii, de unde naiba le tot scoateti? E asa greu sa apara un oficial si sa dea niste informatii concrete??? A dracului situatie, urat mi-a fost sa traiesc asemenea perioade din Oltchim, parca am fi intr-o telenovela proaasta, cu episoade la nesfarsit!