Sa-l readucem inapoi la Catedrala pe Parintele Daniel Traila!


Musafir

#1

2014-03-22 12:02

Oare cand va fi inlaturat "artizanul" acestor modificari(episcopul vicar Paisie Lugojeanu)?

Musafir

#2

2014-03-24 17:43

Intotdeauna oamenii lui Dumnezeu au fost prigoniti si nedreptatiti...unul dintre ei este Parintele Daniel care a muncit pana la epuizare pentru Catedrala Mitropolitana din Timisoara si nu in ultimul rand pentru sufletele pastoritilor!!Dumnezeu sa ne ajute!!

Musafir

#3

2014-03-24 18:11

...ma bucur sa vad ca se aduna semnaturi pentru Parintele Daniel..asa cum dansul ne-a fost aproape la nevoie si noi trebuie sa-i fim alaturi in astfel de momente..Doamne ajuta!

Musafir

#4

2014-03-24 18:12

Il apreciez in mod DEOSEBIT pe parintele Daniel Traila.
Doina Gabor

Musafir

#5

2014-03-24 19:33

Biserica suntem noi!Daca suntem uniti vom reusi!!

Musafir

#6

2014-03-24 20:57

ar fi bine ca parintele sa fie doar el singur la o biserica din Timisoara sa nu mai fie invidiat de colegi,sa nu mai aiba reclamatii

Musafir

#7

2014-03-25 07:02

S-a aplicat tehnica "Dezbina si cucereste!" pe care o foloseste si la care se pare ca are cel mai mare succes vrasmasul oamenilor. Locul Parintelui e la Catedrala acolo unde a slujit cu timp si fara timp!

Musafir

#8 Re:

2014-03-25 13:42

#1: -

Trebuie sa ne rugam pentru Parintele si Duhovnicul nostru, cum se roaga si el pentru noi ca suntem pacatosi..D-zeu sa il ajute, sa-l ocroteasca,  in ceia ce isi doreste Dumnealui. Doamne ajuta parinte


Musafir

#9 Re:

2014-03-25 13:49

#4: -

Cred si sunt sigura ca toata lumea il apreciaza pe Parintele Daniel..chiar ne lipseste..Dar D-zeu o sa-l ajute pentru ca este un om ,minunat cu mult har de la D-zeu, care a adus o gramada de oameni la Sf.Biserica si ea invatat cum sa se roage, cum sa posteasca..Suntem o gramada de credinciosi care ii suntem alaturi si il sustinem... Este un PARINTE CU ADEVARAT


Musafir

#10 Re:

2014-03-25 13:57

#1: -

Ar fii bine, ca a facut la multi preoti rau... uitati-va la cate dosare are..le are pe sait..Un preot adevarat nu ar trebui sa aibe asa ceva..Nu judecam ..dar, ..asta e adevarul. Asa ca il vrem pe Parintele nostru Daniel inapoi..Suntem alaturi de el , cum este si el alaturi de noi cand suntem la necaz..Deci are voturi pentru..si de la Oradea..:D

Laura

#11

2014-03-26 10:59

Ma bucur ca incepem sa facem ceva pentru a-l ajuta si noi la randul nostru pe parintele Daniel, el ne-a ajutat pe noi sa ajungem in acest punct al vietii noastre!
Ma intreb daca nu ar fi bine sa ne organizam cumva sa atragem atentia mai tare celor care iau decizii pentru el? Cum ar fi o manifestare de sustinere a lui in fata Catedralei. Ce parere aveti? Sunt sigura ca il putem ajuta si noi cumva.

Musafir

#12

2014-03-26 16:39

LA ASTA MAM GINDIT SI EU UNI PE CARE IA AJUTAT PARINTELE MULT SIN PLECATI IN AFARA IAR CARE SINT LINGA EL SA IL AJUTE CUM POT NOI NE VOM RUGA CA PARINTELE SA INVINGA


Musafir

#13

2014-03-26 20:12

Atatia ani a fost bun Parintele, acum nu mai e bun?
Kovacs Angelica Mariana

#14

2014-03-26 23:53

Sper ca cat mai multa lume sa intre sa semneze ca parintele nostru sa se reintoarca la catedrala unde este locul pt ca e un preot extraordinar si a pus mult lume pe picioare .....eu pot sa marturisesc ca tot ce am astazi am datorita rugaciunilor parintelui Daniel si sper sa reusim sa facem ceva pt dansul asa cum a facut si el pt fiecare dintre noi.Parinte Dumnezeu sa fie cu tine noi te iubim si te vom sustine.Angelica Mariana.

Musafir

#15

2014-03-27 02:18

A scris cineva mai sus de o manifestare in fata catedralei .....cred ca ar fi cea mai buna solutie sa ne stragem toti cei ce l-am iubit pe parintele Daniel si sa il cerem inapoi.....ce spuneti cine este deacord chiar duminica la sfata liturghie sa ne adunam toti cei ce l-am iubit in fata catedralei si sa il strigam pe parintele ????????Angelica Mariana

Musafir

#16

2014-03-27 08:35

Da, cred ca trebuie sa facem rapid ceva.
Daca ne-am strange duminica in fata Catedralei cei care am semnat petitia, cu siguranta vom arata ca ne pasa. In plus, sunt convinsa ca putem reusi.
Doamna Angelica Mariana, ma contactati va rog pe adresa de mail slaura1981@yahoo.com?
Multumesc.

Musafir

#17

2014-03-27 12:32

Ne rugam pentru Parintele sa treaca peste aceste ispite

Musafir

#18

2014-03-27 12:54

Incredibil ce a putut face acest DIAVOL,{episcop-vicar Paisie Lugojanul} ca altfel nu pot sa-i spun. Oare cu cati preoti o sa mai faca ce doreste el? Ce a putut avea cu parintele Daniel Traila ? dar cu parintele Dumitriu? Cu parintele Gabriel? si lista continua..........nu se poate sa continue asa, haide sa facem ceva pentru acesti oameni . Dumnezeu sa-l ajute pe parintele Daniel sa treaca cu bine peste acest necaz{ispita?}

Musafir

#19 Kovacs Angelica Mariana

2014-03-27 15:44

Da cred ca ar fi bine duminica la ora noua sa ne strangem in fata catedralei toti cei ce il iubim pe Parintele Daniel si sa protestam sa nu permitemi sa se faca slujba .......pt ca parintele a tras mult pt biserica asta si nu merita o asa nedreptate ......asa ca va rog din suflet toti care il sustineti si il iubiti pe parinte sa veniti duminica de la ora 9 in fata catedralei.

Musafir

#20 Kovacs Angelica Mariana

2014-03-27 15:44

Cred ca Paisie Lugojanul e cel care ar trebui sa plece :(

Musafir

#21

2014-03-27 17:13

Parintele Danie este un parinte foarte bun. Pe mine m a ajutat cand mi a fost foarte greu. Daca a fost dorinta lui de a pleca atunci e ok.
Un credincios

#22

2014-03-27 18:37

orice slujbă a făcut părintele Daniel de înmormântare de sfinţire. celor mai săraci, nu i-a obligat să plătească cultul, cum e în alte părţi. Uneori chiar lăsa el bani pentru nevoile lor.
Musafir27

#23

2014-03-27 18:53

Cand aveam 7 ani, la scoala aveam ore de dimineata cu parintele. Am ajuns mai tarziu la ora si parintele ma intrebat cu blandete ce s-a intamplat. nu aveam ciorapi in picioare ca eram foarte saraci si nu aveam bani. Parintele vazad ca eram cu piciorul gol in pantofii mari a lui tata m-a chemat pe hol si s-a descaltat si a scos el ciorapii si mi ia dat mie. A spus san u spun la nime. Dar toti colegii, si profesorii au vazut ca parintele era descult fara ciorapi si tot satu a aflat. Asa a fost parintele la noi cel mai bun preot de la noi din sat.
musafir

#24

2014-03-27 20:53

E nedrept ce se intimpla cu parintele Daniel.
E nedrept ce s-a intimplat si cu parintele Nicolae Belean acum citeva luni:a construit biserica din C.Aradului dupa care a fost mutat fortat la alta biserica.
Dumnezeu sa ne lumineze pe toti si sa facem fapte bune.
Dumnezeu sa-l ajute pe parintele Daniel si sa revina la Catedrala.

Musafir

#25 Kovacs Angelica Mariana

2014-03-27 21:50

Asa este parintele a ajutat pe toata lumea cu tot sufletul lui fara a cere ceva in schimb decat sa avem credinta in Dumnezeu si pt asta nu merita sa fie dat afara nu el :(........de aceia va rog duminica la ora 9 sa ne vedem in fata catedralei toti cei ce il iubim si il vrem inapoi ca sa protestam acum cat nu e prea tarziu.....macar atat sa facem si noi petru Parintele care a facut atat de multe fapte bune petru noi.:(