Vrem recunoașterea postului TV Antena 3 drept cult religios


Musafir

#551 Re:

2014-05-31 16:54

#12: -

Domnul MIhai Gadea crede in domnul Voiculescu, e ceva rau? nu. Dar sa inciti pe cineva sa se sinucida in direct e mai rau decat sa nu crezi in domnul. Cine stie , cunoaste....


Musafir

#552 Re: CORECT !

2014-06-06 08:31

vasi guler

#553

2014-06-11 00:08

Antena3 un post tv. Poate fi clasificat ca cel mai mincinoasa retea de informare din lume . nu pot s-mi imaginez cu ce sume fabuloase pot fi platiti acesti rahati de la antene de catre marele borfasi Voiculescu sau ca sint cu mintea spalata si nu pot sa mai aiba si opinie proprie rusine antene .faptul ca are oarece audienta este ca mai este o gramada de prosti sau cei de teapa mea care ma uitam la bazaconiile lui ceausescu sa vezi ce minciuni mai inventeaza la fel ca antene azi.o retea de rahatdedoi bani.

Musafir

#554

2014-06-13 04:05

Propun ca acest cult religios sa se numeasca ,,BISERICA. EVANGHELICA A SF MANIPULATOR SECURIST. VOICULESCU" !!!!!!!!!!!!!!!

Musafir

#555

2014-06-28 05:28

Sa traiasca nea' varanu/ ca cum marca el cu banu'/si prosteste populatia/ Si cam Abure3ste natia!!!

Musafir

#556

2014-06-29 10:48

Antena 3 a ajuns un post de propaganda politica a CIUMEI ROSII(PSD+PC+UNPR). Fireste ca dezidenti de la PNL sau alti tradatori beneficiaza de timpi de antena generosi si gratuity. Ca doar ei "INFORMEAZA" opinia publica. Mie scarba, mai ales de Mihai Gadea, ca se foloseste de numele Domnului, ca sa faca atacuri jegoase la persoane, acuze gratuite cu insinuari malefice, s.a.m.d. Dar jegurile nr. 1 sunt Mugur Ciuvica si tandemul Dana Grecu şi Radu Tudor.
anonymus

#557 Re: ....

2014-07-08 15:27

#14: george - ....

Oamenii simpli/de rand nu inteleg nimic din politica sau economia unei tari. Ei se bucura pentru 20 Lei in plus la pensie/salar, dar nu realizeaza ca au crescut si preturile, si atunci puterea lor de cumparare e aceeasi daca nu chiar mai mica. Ceea ce e putin mai rau decat ceea ce a facut "regimul basist", care a redus salariile in loc sa creasca preturile. Dar na....astia sunt oamenii care merg la vot (din pacate). "Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul"  :))))


Musafir

#558

2014-07-10 14:18

Aceasta petitie lasa impresia constructiei unui pamflet pe seama antena3. Nenorocirea adevarata consta in ce inseamna antena3 pentru publicul manipulat din ce in ce mai violent. Sa ne amintim ca, atunci cand a aparut OTV, toti ne amuzam si cu amareala in gura, constatam ca televiziunea de mahala insalubra, manuita cu dibacie diabolica de un ratat al regretatului Ratiu, juram ca asa ceva se va pierde in timp scurt, fara a influenta cu ceva viata sociala. Iata ca nu a fost asa, a fost tocmai invers. De aici a aparut(aproape copiat) strategia antenelor si apoi a colosului numit "INTACT". Nu ma deranjeaza cu nimic faptul ca vesnic antena3 critica pe Basescu(din respect pentru istoria Romaniei, eu folosesc formularea "domnul presedinte Basescu"), pe indiferent cine de la putere si din afara, etc. , ci modalitatea+strategia+scopul cu care este desfasurata intreaga activitatea antena3. Tot timpul ni se scot ochii cu expresia "... noi producem bani si avem voie sa castigam oricat ....". Banii produsi de antene3 sunt bani falsi si sunt mai durerosi in timp, decat banii furati/jefuiti din bugetul statului in mod direct. Banii care-i primesc ei, antenistii, NU sunt bani pentru serviciile prestate ci pentru a manipula orice informatie, orice dezbatere. S-a ajuns ca si "timpul probabil" sa fie interpretat specific, fara nici o legatura cu meteorologia. Daca n-ar fi existat antena3 cu slugile ei josnice si parsive, eu cred ca viata sociala ar fi fost mult mai curata. Poate tot ce a reprezentat activitatea presedintelui Basescu ar fi fost analizata fara patima, cu multa intelepciune de catre noi toti si in acest fel ar fi aparut de la sine necesitatea votarii unui alt presedinte, cu alta carisma, cu alta cultura sociala. Modelul de slugoi perfect gen Gadea, Badea(aroganta nu-i anuleaza lipsa totala a bunului simt, a unui nivel de cultura minimal), Radu Tudor, Razvan Dumitescu, Dana Grecu & Alessandra Stoicescu, NU face altceva decat sa ne jigneasca in demnitatea noastra pe fiecare dintre noi. Tot ce a reprezentat "elita" tvr inainte de 1989(si chiar la revolutie) a ramas fara semnificatie si importanta in raport cu ce are si ce face acum antena3. Cat de injositor a fost pentru noi atunci cand, in Muntenegru, in fata unei situatii de dezastru pentru toti cei ce aveau legatura cu accidentul rutier de acolo, dl Arafat, pe atuci secretar de stat si ministru interimar, era obligat sa umble tot timpul cu capul plecat dupa Gadea si armata lui, sa raspunda la intrebarile lor neghioabe(in marea lor majoritate).Ca si cum nu ar fi fost suficient acest spectacol dezonorant, sa fie adunati reprezentantii acelui spital(eu zic "erou" prin comportamentul general care l-au manifestat) si sa li se multumeasca ca reprezentant al poporului roman ! Este foarte bine ca au comis acest gest de politete elentara dar, cum sa formulezi in asa fel incat sa te erijezi in REPREZENTANTI ai poporului roman. Acest lucru s-a repetat si in America, in cu totul alta situatie si prin alta formulare. Pai cum sa mai fim noi vazuti in lume daca suntem reprezentati de antena3.
Tactica de baza la antena3 este ghidata dupa regula "cine nu este cu noi este impotriva si trebuie distrus prin orice mijloace". Acceptarea de catre noi a acestei stari de fapt este tradusa prin "audienta" realizata. Aceasta, chiar daca este "influentata" prin mijloace "specifice", are si ceva real. Din aceasta situatie rezulta dezastrul nostru determinat de activitatea antena3 sau a indiferent carui trust de presa ce are suport financiar puternic si scop similar "a la antena3". Oriunde in lume, o talharie genereaza o alta talharie, o hotie genereaza o alta hotie si pe aceasta se bazeaza si nivelul de magnat financiar la care a ajuns si dl Voiculescu. Acest expert in "faradelegi" se spune ca era unul din cei mai bogati talhari inca de pe vremea comunismului. Va fi vai si amar de noi daca vom ajunge la mana acestui om si a slugoilor lui. De fapt, aceasta este tinta lui finala. Modelul luat este de la Ceausecu, aplicat si adaptat la mijloacele moderne de manipulare si conducere.
Deci, aceasta petitie ar fi trebuit formulata in termeni mai duri, reprezentand situatia reala fara posibilitatea de a fi luata ca o gluma. Oricum, este un inceput!
alexandru

#559 Re:

2014-07-10 15:18

#556: -

Cred ca se comite o eroare. M Ciuvica nu trebuie bagat la antena3 fiindca el este un scormonitor de latrina fara a avea o minima cultura politica si logica omeneasca. Indiferent ce se dezbate, el ajunge imediat la "basism", procuratura. El nu stie ce se intampla in jurul lui fiindca nu este dotat cu un dispozitiv minimal de analiza. El stie un singur lucru:SA SCUIPE. Daca este adevarat ca a fost consilier prezidential la presedintele Constantinescu, incep sa inteleg de ce nu a reusit nimic acest presedinte(in care multi ne-am pus sperante enorme). Pe Ciuvica, antenistii l-au pus de cateva ori sa precizeze in direct ca este "un colaborator" pentru antena3. Pai, daca acesti jegosi malefici de la antena3 nu-l recunosc ca fiind de-al lor, rezulta si pozitia ce o are Ciuvica in antena3. Acesta n-ar fi avut loc nici la D Diaconescu, in vremurile cand el transmitea din garsoniera lui impreuna cu menajera.

Aici ar mai fi loc de o precizare. Este vorba de tandemul Adrian Ursu & Oana Stancu. Acesta a fost expulzat de la Realitatea de MARELE(de atunci!) Vantur, nu pentru ca nu stiau "sa scuipe" ci pentru ca "au scuipat puternic", cale de o emisiune(probabil ca nu au primit avertismente in casca!), intr-un personaj ce era asociat cu Vantur. Voiculescu cu oamenii lui "destoinici", au stiut despre ce este vorba, i-au primit, iau ridicat in slavi, i-au "cultivat" in spiritul antena3(li s-a prezentat clar conditiile de munca/dezinformare de la antena), i-au verificat atent cale de multe emisiuni( sa nu calce pe langa !!!) si i-au introdus in meniu. Aici, cred ca s-a aplicat si teoria cu inprumutul financiar(conditionat) in cazul situatiilor dificile de sanatate ale salariatului, si totul va trebui sa mearga asa cum le da partitura Voiculescu(sau unul din oamenii de incredere).


Musafir

#560 un pic ...

2014-08-08 21:59

mai este un pic si va duce-ti pe cosor de aplecat ...


Musafir

#561

2014-08-08 23:07

E deja o televiziune-cult doar ca mai trebuie recunoscuta.

Musafir

#562

2014-08-19 09:40

Antena 3 = O gasca de cretini datori vanduti catre motanel, care nu fac alteva decat sa spele creierele deja modificate genetic ale pensionarilor din Romania. Este incredibil ce se intampla intr-o tara asa zis europeana in anul 2014.
dudu

#563 laudrup

2014-08-21 00:00

ba esti foarte,foarte tampit basescu nu face puscarie ba fraierule .Tu impreuna cu GADEA gandacul cu ochelari o sa fiti da-ti in judecata de basescu pt.ca sunteti niste muisti.limbisti asta va transmit romanii din grecia malacelor//.sa dea dumnezeu sa va inchida antena3.ba voi doi semanati cu dracu mai ales tu bai nea badea esti foarte,f.f.f. prost, cine dracu t-ea bagat in televiziune,ai intrat la mafiotul de voiculescu,va duce-ti si voi langa el la puscarie.BAI nea GADEA ESTI PREA DUS DE RAPA .TOTI DE LA ANTENA SUNTETI DE RAHAT CEI MAI PROSTI DINTRE PROSTI.BADEA SI GADEA LA BAGAT LA PUSCARIE PE VOICULESCU.CALINIHTA DIN GRECIA MAIMUTOILOR//badeasi gadea doi rahati invechiti 

Shamy

#564 Re:

2014-08-21 00:48

#32: -  

 Superb!!! :))))))))

1 Alt Musafir

#565 Re:

2014-08-21 01:17

#558: -  Aceasta petitie lasa impresia constructiei unui pamflet pe seama antena3. Nenorocirea adevarata consta in ce inseamna antena3 pentru publicul manipulat din ce in ce mai violent.[...]

 Draga Musafir 

Iti multumesc pentru timpul pe care l-ai sacrificat pentru a scrie aceste randuri.
Am petrecut jumatate din viata in epoca de aur si, ca atare,  te inteleg perfect.
Te rog insa sa nu deznadajduiesti. 
Exista schimbare.
Pentru unii mai usor, pentru altii mai greu, poate chiar in cateva generatii.

Uite ca a mai aparut o petitie. Una serioasa, care chiar poate face o schimbare.
http://www.petitieonline.com/boicot_antena_3

Citeste-o, semneaz-o  si da-o mai departe :)

Asta chiar poate produce o schimbare.
De jos in sus, asa cum schimbarile ar trebui sa se produca. 

Succes. 

Bursucu

#566 Citat din Antena 3 - pentru toate tarfele

2014-08-21 06:33

M-am uitat aseara pe Antena 3, vreo 5 minute, se vorbea despre candidatura D-nei Udrea. Moderatorul era D-nul Gadea. In acele 5 minute in afara de faptul ca pe D-na Udrea au facut-o tarfa in mod direct si fara nici o rusine, din exprimarea lor - citez - "pentru toate tarfele" - reiesea foarte clar faptul ca toate femeile sunt niste tarfe. Nu glumesc si nici nu interpretez, asa reiesea din exprimare. Prin urmare, cum poate cineva, o fiinta umana cu putina minte, sa se uite la Antena 3 ca la un post de stiri de referinta si sa si creada ce se spune acolo. Dar Romanii au ca principala preocupare injurarea si jignirea celorlalti, astfel ca Antena 3 se incadreaza perfect. Atunci cand romanii injura un barbat o fac cu placere, dar atunci cand injura o femeie o fac cu o pasiune extrema. Iar Antena 3 nu face nota discordanta. Totodata, acest post de televiziune este si un instrument de invrajbire si divizare a romanilor unii impotriva altora. E suficient sa urmariti cum se injura antenistii cu basistii unii pe altii", ca sa vedeti rezultatul "presei libere" din Romania suprapusa peste spiritul mioritic romanesc...


Musafir

#567

2014-08-26 13:04

Amin

Musafir

#568

2014-08-28 16:23

Nu sunt de acord cu voi dar apreciez forma de prezentare, isteata :))) 

GEORGE

#569 IPOCRITILOR

2014-10-03 04:50

CUM E CU "PUMNUL IN GURA PRESEI?" VOI BALACARITI ORDINAR TOT CE MISCA SI NU ZICE JOS BASESCU, VORBITORI DE LIMBA ROMANA PROST CRESCUTI, TURBATI DE FURIE MURDARITI STICLA ,SPALATI CREERE. vAI DE LUMEA VOASTRA- BASE ? 2 LA PRIMARIE, 2- PRESEDENTIE, AL VOSTRU LA PUSCARIE, VA OFTICATI ????????


Musafir

#570 Re: Muie tuturor basistilor

2014-11-16 16:25

Pantazi Daniela Floriana
Medgidia

#571

2014-11-18 21:57

cine a facu petitia asta.....nu este intreg la cap!!!! wtf???? nu-mi vine sa cred!!!! am citit de 10 ori titlul si tot nu-mi revin....


Musafir

#572

2014-11-24 16:26

scoala cālinesti
Mircea

#573 Si totusi exista telecomanda...

2014-12-06 00:57

Nu iti place nu te uita, cine te obliga?

icealinutza

#574 Si B1 Tv ar putea fi inclus in categoria "cult religios" si nu numai...

2014-12-19 10:40

Am ras de m-am dat pe spate citind aceasta petitie !!! Urmaresc de foarte mult timp postul Antena 3 si nu pot sa nu recunosc ca in unele privinte aveti dreptate...insa cele scrise, privite din alt unghi, se potrivesc la fel de bine si celorlalte televiziuni de stiri pe care de altfel le urmaresc aproape in egala masura: B1 Tv, RTv, RomaniaTv ! Personal mi se pare ca Digi24 Tv abordeaza in acest moment cel mai echilibrat aspectele vietii politice, economice si sociale...in plus nu ma "imbuiba" cu tone de reclama ca in celelalte cazuri ! As fi semnat cu placere aceasta petitie daca s-ar fi referit si la posturile Tv mai sus mentionate (B1Tv, RTv, RomaniaTv) insa asa mi se pare un act discriminatoriu si nu il pot sustine !

Costi
Musafir

#575

2015-05-15 16:50

Angajatii acestei televiziuni ar trebui obligati sa faca munca in folosul comunitatii pentru tot restul vietii lor, ca sa isi spele pacatele pentru prostiile care le-au bagat in cap oamenilor in ultimii ani.