Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia


Musafir

#38951 Bancuri cu turnatorul bașinos

2014-08-10 18:25


 

Voiculescu e atât de bogat încât bășina lui Voiculescu are șofer.

Nu e adevărat că Felix a ciripit; de fapt, a pârțâit la Securitate.

De ce a fost Voiculescu turnător? Nu e vina lui, de când era mic se scăpa mult.

Încercând să-și depășească maestrul, Mircea Badea a reușit să tragă bășini pe gură.

Angajații l-au rugat pe Dan Voiculescu să-i lase să-i pună bășinile pe Facebook.

Vechi proverb chinezesc: în fiecare seară, un turnător aruncă o bășină în studiourile Antenei 3, după care 10 analiști se străduiesc s-o miroasă.

Când Mihai Gâdea are cafeaua prea fierbinte, îl roagă pe patron să-i sufle în ea. Cu curul.

Gabi Firea a avut o relație cu o bășină de-a lui Dan Voiculescu.

De ce nu se bășește Dan Voiculescu tot timpul? Pentru că uneori mai și vorbește.

Muncitorii de la Antena 3 iau spor de periculozitate: din cauza condițiilor grele de muncă, după cel mult două-trei luni le cade părul din nas.

Cum numesc angajații de la Antene o bășină a lui Dan Voiculescu? Preludiu.

Care este cartea preferată a lui Dan Voiculescu? Zgomotul și furia.

Bășinile lui Dan Voiculescu au citit mai multe cărți decât Traian Băsescu.

Dan Voiculescu se bășește atât de tare și de des încât cu siguranță România ar avansa sub conducerea lui.

Bășina lui Dan Voiculescu e invitat permanent la Sinteza Zilei.

Ce le spune Dan Voiculescu oamenilor din studio imediat după ce trage o bășină în direct la Antena 3, ca să fie politicos? ”Poftă mare!”.

Noul format de emisiune cu care Antena speră să detroneze PRO TV-ul: ”Flatulez pentru tine”.

Ce va spune Mircea Badea la sfârșitul emisiunilor, în curând? ”Miros în România și asta îmi ocupă tot timpul”.

De ce l-a pus Voiculescu director pe Gâdea la Antenă? Pentru că avea fruntea cea mai lată, deci cea mai confortabila la șezut.
 
Se spune că doar Chuck Norris și Mircea Badea pot mirosi bășinile lui Dan Voiculescu fără să înceapă să plângă. Gâdea e și el rezistent, dar el nu plânge de miros, ci de emoție.

 

Bășinile lui Dan Voiculescu se răstesc mai tare decât Dana Grecu.

Ce face Dan Voiculescu când îl sună cei de la Antena 3 și-i spun că sunt în criză de subiecte? Mănâncă fasole.

- Alo, domnul profesor Voiculescu? Gâdea sunt. Ce voiam să vă întreb, ați mâncat cumva fasole azi? Aha… Să știu să nu mai mănânc eu acasă atunci.

 

 

Musafir

#38952 Glume despre “plimbarea” Antenei 3

2014-08-10 18:35

 

Gata, e stabilit, duminică la ora 17, fanii Antena 3 se adună în față la Cotroceni. Totul e să nu difuzeze Pro TV-ul „Singur acasă”, că nu mai iese la „Plimbare” nici Mircea Badea.

Clarvăzătoarea Melisa: „O să estă prăpăd dă norod în țară la ora 17 când cu Cotroceniu’. Văd mulțime mare dă mașini pă Valea Prahovei și pă Autostrada Soarelui”.

Asociația patru băluțe, despre „Plimbarea” de la Cotroceni: „Atâția câini turbați fără stăpân noi nu am văzut niciodată!”

La plimbarea de astăzi, de la ora 17, Gâdea va participa atât în calitate de protestant, cât şi de protestant.

Pentru a provoca forţele de ordine, Dana Grecu va protesta îmbrăcată în fustă.

Pentru împrăştierea protestatarilor, jandarmii nu vor utiliza tunuri cu apă, ci sifonul folosit de Băsescu la whisky.

Indiferent de consecinţele protestelor, este important ca cei ce au Antena 3 în inimă sau în alte organe să facă ceva. Căci, vorba aceea, românul fără Antena 3 e ca peştele fără bicicletă.

După deja două zile fără stăpân, slugile de la Antena 3 ieșite la „Plimbare” au pupat rapid în cur câțiva cetățeni care treceau prin zonă.

Prevăzător, Ponta va ocoli azi zona protestelor. Nu de alta, dar la cum s-a făcut de rahat la ultima vizită de la Cotroceni riscă să-l mănânce Gâdea&Co. cu fulgi cu tot.

Vestea bună pentru deontologii de la Antena 3: azi hingherii au zi liberă.

După ce doctorul Menci a intrat în pârnaie, singura formă de luptă împotriva obezității a rămas plimbarea.

7,4 milioane de români au de ales: să facă sediul Antena 3 într-una din cele 2 milioane de garsoniere în care stau ei cu toții sau în vila lui Gâdea.


Musafir

#38953 Mesaje de încurajare ale personalităților pentru Felix, după condamnare

2014-08-10 18:39

 

Doctorul Mencinicopschi, condamnat la 8 ani, cu executare, în același dosar: „E în regulă, domnule Voiculescu, dungile verticale ne fac să părem mai slabi!“

Radu Tudor: “Domnule profesor, vă sfătuiesc ca, într-un gest de un cosmic dramatism, să vă împușcați în cur. Grijă mare când o faceți, însă, să nu-i faceți colegului Gâdea gaură în limbă.”

Victor Pițurcă: ”A luat 10 ani în dosarul Ica? Să zică mersi că n-a fost ca mine, în dosarul Vica, no?”

Mircea Badea: „În semn de protest pentru condamnarea celui mai bun și cinstit mogul de presă din România, îmi voi coborî șpagatul în bernă.“

Victor Ponta: “Sper că domnii Tom și Jerry sunt mulțumiți acum.”

Mircea Badea: ”Sărumâna, vă rog aprobați discursul pentru diseară în emisiune: Jigodia aia de Băsescu, că asta e, o jigodie, nu președinte, continuă să facă legea în justiție. De data asta, a făcut o condamnare în care probele sunt telepatice. Adică legate de gânduri și transmiterea lor. Păi, de unde gânduri la conservatori, mă, nenorociților? Băsesculeeee, jigodieeee, ora ta se-apropieeee!”

Sandu Geamănu, editorialist Facebook, filiala Jilava: „În sfârșit, a intrat la facultate și un profesor.“

Adrian Năstase: ”Așa-i trebuie, dacă a făcut spălare de bani. Ce-i aia? Oamenii cinstiți fac furare de bani, firește.”

Gigi Becali: “Păi, reacţia mea este că Dan Voiculescu să-mi facă masaj. Şi cu Oancea. Oancea să-mi facă masaj primu’ şi pe urmă Voiculescu să se uite!”

Camelia Voiculescu: “Staţi liniştiţi, nu e ceea ce credeţi, aici e vorba de sacrificiu patern. Nu vrea să mă lase să intru şi eu la puşcărie până nu vede el înainte care-i treaba”.

Cătălin Botezatu: „Asta e, așa au unii noroc în viață. Dacă nu furi, în România n-ai nici o șansă să fii respecat.“

Dana Grecu: „Fiți tare, domnule profesor! Îi vom cere președintelui Putin grațierea! ”

Traian Băsescu: “Indiferent ce a fost până acum între noi, ceea ce am auzit azi mă întristează. E profund nedrept. De ce să nu ne vrea Franţa în Schengen? De ce?”

Vrăjitoarea Melissa: „O să estă tristeță mare la televizor șî o să plânge niștă regizori dă valoare care vorbește ei la televizor.“

Ionuț Negoiță, patron Dinamo: „Îl dau afară pe Stoican. Nu se poate să intre Dan Voiculescu la pușcărie înaintea lui Dinamo în Liga Campionilor!“

Gheorghe Hagi: „Dan Voiculescu este Dan Voiculescu.“

Oana Stancu: “Buhuhuhu!”

Dumitru Pelican, comentator „Fotbal, minut cu minut“: „Cer legătura, schimbare de scor la Jilava!“

Niels Schnecker: „Am informații pe surse, de la NASA, pentru domnul Voiculescu. Cică la Jilava curul nu se pupă.“

Roverul Curiosity, de pe Marte: „La curul domnului Dan Voiculescu vor fi descoperite noi forme de viață.“


Musafir

#38954 Re: Mesaje de încurajare ale personalităților pentru Felix, după condamnare

2014-08-10 20:38

#38953: - Mesaje de încurajare ale personalităților pentru Felix, după condamnare 

 Basau, nici nu stii cat de puscariabil incepi sa fii :


Musafir

#38955 Re: Re: Mesaje de încurajare ale personalităților pentru Felix, după condamnare

2014-08-10 20:40


Musafir

#38956 Re: Re: Re: Mesaje de încurajare ale personalităților pentru Felix, după condamnare

2014-08-10 20:42

Terente

#38957 Re: Mircea Badea SUGE PULA de 7.5 milioane de ori !

2014-08-11 22:42

#25577: Mircea Badea - Mircea Badea SUGE PULA de 7.5 milioane de ori ! 

 Sa suga pula Voiculescu si angajatii de la Antene. Sa-i futa cainii!!! Si pe ei si pe bosorogii aia care au iesit la protestat. Sa-mi bag pula in mortii lui de securist si in angajatii lui!!! La muieeeeee!!!

Terente

#38958 Re: Glume despre “plimbarea” Antenei 3

2014-08-11 22:44

#38952: - Glume despre “plimbarea” Antenei 3 

 Sugeti pula bulangiilor!!! Beliti pula ca va inchide Basescu! V-a mancat in cur sa va luati cu presedintele

Futaide1mai

#38959 Re: Dan Voiculescu SUGE PULA PE BANI

2014-08-11 22:46

#25559: Mircea Badea - Dan Voiculescu SUGE PULA PE BANI  

 S-o suga baga-me-as pula in mortii si familia lui!

basescu la puscarie !!!
Musafir

#38960 Re: Re: basescu la puscarie !!!

2014-08-11 23:35

#38959: Futaide1mai - Re: Dan Voiculescu SUGE PULA PE BANI  

 Idolul vostru basescu se va duce langa frac-su : 

 

Asa sa ai ajute Dumnezeu !  :)))

elena

#38961 penibililor

2014-08-20 17:53

Alooo... fanii lui badea si iliescu...mai usor aici inconstientilor..... basescu este cel mai bun lucru care s a intamplat acestei tari retardatilor cu 4 clase....

Duce ti va la poarta si va luati sacosa de la psd


Musafir

#38962 Re: basisti, penibililor !

2014-08-20 20:09

#38961: elena - penibililor 

 Plangi javra basista :

felix

#38963 felix

2014-08-20 21:11

Pupa l in cur pe voiculescu....varanul :)  felix


Musafir

#38964 Re: felix

2014-08-21 05:28

#38963: felix - felix 

 Pupa-l in cur pe basescu puscariabilul !  :)))

Da, ai drepatate, sunt 2 basescu puscariasi...eeee, pupa-i pe amandoi !  :))))

base

#38965 realitatea

2014-08-21 08:57

Adevarul este ca  Basescu este invingatorul.... 2 mandate... nimeni nu a avut ce sa i faca.. a ciuruit antenele.... a bagat la racoare comunistul sef.... oficial se retrage in glorie... voi ... tot spalati pe creier ... pensionari jegosi


Musafir

#38966 Re: realitatea

2014-08-21 09:08

#38965: base - realitatea 

 Da, se retrage DEFINITIV la inchisoare !  :)))) In curand basistule, in curand !   :))))


Musafir

#38967 Re: Re: basisti, penibililor !

2014-08-21 16:42

#38962: - Re: basisti, penibililor ! 

 Si tu esti HOT ,urmeaza-l pe pula de Voiculescu.


Musafir

#38968 Re: Re: Re: basisti, penibililor !

2014-08-21 19:17


Musafir

#38969 Re: Re: Re: Re: basisti, penibililor !

2014-08-22 07:49

#38968: - Re: Re: Re: basisti, penibililor ! 

 MUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE


Musafir

#38970 Re: Re: Re: Re: Re: basisti, penibililor !

2014-08-22 10:06

#38969: - Re: Re: Re: Re: basisti, penibililor ! 

 MUUUUUIEEEEEE  BAAAASSSIIIIIITTIIIIILOOOOORR !!!


Musafir

#38971 Re: Re: Re: Re: Re: Re: basisti, penibililor !

2014-08-25 15:43

#38970: - Re: Re: Re: Re: Re: basisti, penibililor ! 

 Si tu esti HOT ,urmeaza-l pe pula de Voiculescu.


Musafir

#38972 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: basisti, penibililor !

2014-08-25 17:14

#38971: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: basisti, penibililor ! 

 CINE, CINE, MIRCEA BASESCU ???  :))))

SI CINE SA-L IA DE PULA, FRATE-SU, ADICA traian basescu ???  :))))

Plangi :


Musafir

#38973 Re: De cate semnaturi e nevoie ? pentru presedentie

2014-08-28 06:28

predoiu

#38974

2014-09-07 16:17

muieee lui udrea târfa matrafoxatului.