petitie catre barrack obama presedintele sua

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția petitie catre barrack obama presedintele sua


Musafir

#1

2014-01-09 21:53

Cea mai ingrijoratoare situatie este ca sub acoperirea unor fosti nomenclaturisti,sau/si securisti ajunsi in posturi inalte s-au format mafii
care dirijeaza totul in Romania.Dupa cum zice un proverb popular-pestele de la cap se impute...
Dar acum pute rau de tot...si oricum justitia trebuie sa fie independenta!...

Musafir

#2

2014-01-09 22:49

A vazut cineva tancuri pe strazi?Atunci undei lovitura de stat?,sau a stat6ului de drept.
Abuzurile le face justitia.Cineva o sa spuna ca am atentat la statul de drept.

Musafir

#3

2014-01-10 01:56

vreau sa imi cresc copilul intr-un stat sanatos la cap si nu in Dispretul generat de stat prin institutiile sale(eu nefacand politica vreodata, fiind doar un traitor platitor de taxe aici, dar unul informat!)

Musafir

#4

2014-01-10 06:26

Am 60 de ani; inceput de dictatura . America atentie !!!!!!! Nu puteam sa cred asa ceva,votul a 7,4 milioane ignorat de AMERICA........Va multumim.

Musafir

#5

2014-01-10 06:57

Apreciez aceasta initiativa.Sa speram ca se ia siatitudine.

Musafir

#6

2014-01-10 08:02

Vă mulțumesc - sunteți așa cum ar trebui să fim toți.

Musafir

#7

2014-01-10 10:59

ne-am saturat! asta ar trebui sa fie suficient pt d-nul presedinte....

Musafir

#8

2014-01-10 13:34

Ne-am saturat de comunisti,nu vrem dictatura,am luptat la revolutie pt democratie si pt libertate ! Jos Basescu!!!
any

#9

2014-01-10 17:14

ne-am saturat de minciuni si saracie in ultimi 10 ani---speram ca tineti cont de apelurile romanilor

Musafir

#10

2014-01-11 07:35

hai usl

Musafir

#11

2014-01-11 09:41

Băsescu și-a înfipt "tentaculele" în justiție, timp de 9 ani, sub pretextul "înlăturării sistemului ticăloșit". Acum occidentului îi este imposibil să creadă că tocmai Băsescu este capul acestui sistem.
Vă aduceți aminte la câte ore după câștigarea alegerilor din primul mandat a declarat" Adriane, nici nu știi, cât de mic ajungi să fii".

Musafir

#12

2014-01-12 17:10

basescu dirijeaja justitia in romania,el face abuzuri si preseaza procurori si judecatori
regrete

#13

2014-01-14 17:29

Ma uit la Basescu si am nevoie de o lamaie. Situatia a atins incredibilul. Daca as avea puterea sa scot lumea in strada as face-o pt ca nenorocitul asta trebuie scos de la Cotroceni tarat pe jos si lasat in mijlocul oamenilor. Nu concep sa stau intr-o tara in care trebuie sa ma bucur de bunastarea presedintelui, in conditiile in care eu ca pensionara, nu am din ce sa-mi cumpar medicamentele.Am fost sportiva de performanta si am reprezentat tara 12 ani la cele mai mari concursuri din lume. Am trait modest, decent dar am putut face o scoala, m-am pregatit pentru profesia mea si puteam sa-mi fac calcule pe multi ani inainte. Ce se intampla acum? Aceasta nu este democratie. Am fost in multe tari si am privit democratia. Noi suntem departe, mult prea departe...

Musafir

#14

2014-07-27 20:05

Am o singura neliniste ,locuind la doar 8 km de inprovizata granita a separatistilor prorusi di regiunea transnistriana.Dar daca nu sunt sanctiunile destul de eficiente pentru Putin si mine intervine in Basarabia din nou cum a mai facuto regimul comunist?Cine ne va ajuta poate credeti Romonia cea care nea abandonat deja in conflictul cu rusia?sau poate America? O doresc si eu din suflet dar avem toate sansele de a ramonea ca Ucraina de una singura intr o lupta cun inperiu putenist.