SUSTINEM NOILE TERAPII PENTRU ERADICAREA VIRUSULUI HEPATIC C


Musafir

#26

2014-02-26 10:33

Cred ca aceasta petitie nu este cunoscuta,de aici numarul mic de semnaturi.Sa incercam toti sa o facem cunoscuta prin orice mijloace,facebook ,twitter etc
Initiava este foarte importanta in influentarea factorilor de decizie din guvern

Musafir

#27

2014-02-27 18:20

Acest tratament este vital pentru un mare numar de oameni care fara vointa lor au ajuns sa fie infectati.Fac apel la cei responsabili sa faca posibil tratamentul adecvat atita timp cit nu v-a fi prea tirziu ! L S

Musafir

#28

2014-03-14 11:19

Am fost diagnosticata cu hepatita cu virusC in august 2010. In decembrie 2012 am primit aprobarea de la CAS Galati pentru initierea tratamentului cu inteferon si ribavirina. Dupa 3 luni de tratament am fost catalogata ca fiinf nonresponder ( valoarea viremiei dublandu-se ). Tratamentul mi-a fost intrerupt. De atunci si pana in prezent nu mi s-a putut da niciun tratament ( exceptand hepatoprotectoarele si, bineanteles regimul), in conditiile in care valoarea transaminazelor creste ingrijorator de mult de la o analiza la alta. Astept cu nerabdare sa intre si la noi prin CAS tripla terapie. Am inteles ca as avea sanse de vindecare, chiar foarte mari. Acesta este motivul pentru care semnez aceasta petitie . Mentionez ca am 39 de ani. Va multumesc
Adrian Drambu

#29 sustin tripla terapie din toata fiinta mea

2014-04-17 18:27

si eu am indurat chinurile tratamentului cu peginterferon alfa 2 a si ribavirina. nu trebuie sa spun celor ce au urmat tratamentul acesta despre efectele secundare. dupa 8 ani de la tratament , racesc imediat, globulele rosii scazute etc. din pacate nivelul virusului este ridicat si la fibroscan rezultatul a fost 56,3. Nasol foc. Criminalii care administreaza tara asta chiar nu inteleg ca tripla terapie este singura speranta pentru a mai trai citiva ani, macar sa ne vedem nepotii ducandu-se la scoala in clasa I ! Ma rog sa le ajute Dumnezeu, acum in saptamana patimilor, asa cum ne ajuta ei pe noi. Poate sunt cinic, dar m-am saturat sa astept !
Cristina Craciunescu
Musafir

#30

2014-04-27 16:40

Sunt putine semnaturi pentru ca oamenii nu stiu de existenta acestei petitii.
Multumim celui ce a initiat aceasta petitie, iar datoria nostra este sa o facem cunoscuta mai departe!
Cei care aveti conturi pe Facebook, Tweet, Google etc. faceti cunoscuta acesta pagina http://www.petitieonline.com/sustinem_tripla_terapie


Musafir

#31 Re: INTERFERON FREE

2014-05-03 07:25

#30: Cristina Craciunescu -

In urma discutiilor cu mai multi medici si a tuturor informatiilor pe care le-am citit, am decis sa schimb putin continutul acestei petitii prin adaugarea terapiei INTERFERON FREE, care SA SPERAM ca POATE va fi introdusa si in Romania. Sper din tot sufletul sa atragem atentia cuiva prin aceasta petitie si le multumesc inca o data celor care au semnat-o si au promovat-o. Trebuie sa incercam sa facem ORICE pentru binele celor afectati de acest virus...


Musafir

#32 Re: Re: INTERFERON FREE

2014-05-03 14:43

#31: - Re: INTERFERON FREE

Eu sunt sceptica! Nu sunt in stare sa aprobe tripla terapie, dar tratamentul fara interferon care este mult mai scump!!! Sa dea Domnul sa reusiti!  Nici oamenii nu ne ajuta. Eu am facut promovare pe Facebook si abia au mai semnat 2. Sa vedeti cati au semnat pt. "Scaderea CAS cu 5%"- 3730 si tot creste.

Carmen E
Autorul acestei petitii

#33 Re: Re: Re: INTERFERON FREE

2014-05-03 18:22

#32: - Re: Re: INTERFERON FREE

Seceptica sunt si eu, dar......inca mai vreau sa sper ca poate...... Va multumesc din suflet pt. sustinere! Doamne ajuta sa se intample ceva bun....


Musafir

#34

2014-05-18 18:00

e ultima mea sansa la iata...penru moment mor incet cu analzele in brate..

Musafir

#35

2014-06-03 17:57

Imi doresc sa ma pot trata de aceasta boala necrutatoare si astept de foarte multi ani sa apara un tratament ce vindeca hepatita C.
Vreau si sper sa traiesc mai mult!

Musafir

#36

2014-07-15 19:55

recadere hepatita c imi este frica sa stau linga nepoti,stranepoti......

Musafir

#37

2014-07-17 10:40

Daca tripla terapie nu este grozava la nonresponderi,pe baza analizei genei interleukinei 28B,sa beneficiem de terapii de ultima generatie.Ministerul sanatatii nu poate negocia cu firmele producatoare de medicamente un pret accesibil pentru noile terapii asa cum se intampla in Egipt ,de exemplu ?

Musafir

#38

2014-07-29 11:34

pentru sansa unei vieti normale a cat mai multor romani ! de ce nu, daca exista sansa eradicarii acestui virus in totalitate ? guvernul ce zice ?

Musafir

#39

2014-08-18 07:52

sînt unul din sutele de mii de bolnavi infectați cu hepatita C. ma nenorocit un medic stomatolog inconștient,care de dragul banilor lucra cu aceași freză de la primul pînă la ultimul pacient. am făcut tratament cu interferon și ribavirină timp de un an de zile 2005, dar am făcut recădere. medicul curant mi-a spus de atunci că în 2-3 ani va apare pe piață un nou tratament. el a apărut de aproximativ 3-4 ani în toată lumea, doar la noi nu. DE CE ?????? de ce trebuie să plătesc eu pt nesimțirea și neglijența unor medici incompetenți și să nu plătească ei? și material și profesional.am 9 ani de cînd aștept o nouă șansă !!!! cred că o merit. nu m-am îmbolnăvit din neglijența mea !!!! ci din inconștiența sistemului sanitar deficitar de la noi din România ....

Musafir

#40 Re:

2014-08-20 17:11

#39: -  

 Doamne, cata dreptate aveti......Si, din pacate, vad ca medicii nu fac nimic altceva decat promisiuni... Niciodata nu sunt bani pt. sanatate si, exact cum am spus si in petitie, este CEL PUTIN  o datorie morala a statului roman pt. ca toti oamenii s-au imbolnavit din neglijenta sistemului sanitar. Daca as reusi sa strang 100 000 de semnaturi as putea trimite autoritatilor aceasta petitie, avand macar o mica speranta ca poate se va face ceva....

 


Musafir

#41

2014-09-26 17:00

doresc sa se faca mai mult pentru pacientii afectati de virusii hepatici.

Musafir

#42

2014-10-11 16:03

GUVERNANTII NE MINT INCONTINU IAR NOI NE KINUIM CU BOALA SI LOR NU LE PASA NE AMINA PINA VOM MURI CU TOTII.

Musafir

#43

2014-10-15 08:09

Vreau sa ma vandec deci astept tratamente noi.
VALLI

#44

2014-10-16 14:18

Sunt increzatoare ca v-a ajunge si la noi ,eu sunt pacient realapser la tratamentul antiviral virus C si imi doresc din toata inima sa obtin aprobare pentru aceasta terapie .Nu va puteti inchipui ce se intampla in sufletul unui om cu aceast nenorocit de virus .Esti perfect constient de ce urmeaza sa ti se intample daca nu lupti si nu ai credinta ca vei invinge monstru

Nu pot intelege indiferenta celor ce ar putea da sperante doar prin administrarea fondurilor pentru sanatate cu cap si resposabilitate.Este mai putin costisitor sa previi decat sa vindeci  cronici.

MULTUMESC CELOR CARE LE PASA,

VALLI

#45 Re: Re:

2014-10-16 14:24

#40: - Re Nenorocirea mare  consta in ignoranta guvernantilor iar bolnavii in mare majoritate sunt neinstruiti si educatia sanitara in scoli este zero.Nu sunt interesati decat de prostii iar cand ajung la medic e deja prea tarziu .

 


Musafir

#46

2014-11-09 16:34

Si eu am fost diagnosticat cu hepatita c in anul 2007 si tot atunci am facut tratament cu interferon dar nu am raspuns la tratament si mi sa oprit tratamentul de atunci am luat numai hepatoprotectoare dar boala se agraveaza mereu ar fi minunat sa primesc si eu tripla terapie sau mai nou tratamentul cu interferon free unde rata de vindecare este de 90%  Doamne ajutane.


Musafir

#47 Re:

2014-11-09 16:40

#39: -  

 te aprob si sunt deacord cu tine ai patit la fel ca mine tot de la stomatologie am luat si eu boala si sunt tot nonresponder la tratament din anul 2007 astept sa se aprobe noul tratament si se spune ca de luna aceasta sar putea sa fie sustinut de casa de sanatate


Musafir

#48

2014-11-10 16:01

Am prieteni care lupta cu aceasata boala,timpul nu mai are rabdare pentru acesti bolnavi,sa fie o sansa in plus la viata si sanatate.

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2014-11-28 09:22


Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2014-12-15 12:49