VREM ADEVARUL DESPRE AURUL FURAT DE LA ROSIA MONTANA

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția VREM ADEVARUL DESPRE AURUL FURAT DE LA ROSIA MONTANA

SALVATI OLTCHIM

#1 VREM ADEVARUL! CINE SI CE SE ASCUNDE IN SPATELE ACETEI MEGAAFACERI?

2013-09-11 11:48

S.O.S. ADEVARUL!
S.O.S OLTCHIM - ARPECHIM! ACUM IN INSOLVENTA ... URMEAZA FALIMENTUL?

SALVATI ECONOMIA DIN ROMANIA!
SALVATI OLTCHIM ARPECHIM!

SEMNATI PETITIA http://www.petitieonline.com/salvati_oltchim_si_arpechim !

Musafir

#2

2013-09-12 05:50

Nu stim de ce se fac contracte in acceasta tara care nu sunt dezbatute public si atunci cind se intimpla ceva rau tot noi populatia trebuie sa platim pentru interesele si imbogatitii peste noapte a celor care ne conduc si apoi dau vina unii pe altii ca sa ne abureasca ce mult munces ei, dar in realitate tot noi suntem cei care platim , saracim si suntem slugi in tara noastra.Toti cei care ne-au condus din 2000 si pina astazi ne-au vindut bucatica cu bucatica si ne-au facut sclavii Europei pe nimeni nu-i intereseaza accesta tara si accest popor care traieste de azi pe azi sa le fie rusine de copii,copiilor lor care vor mai fi in acceasta tara si istoria le va demonstra cit de asipriti am fost in acceasta perioada

Musafir

#3

2013-09-14 15:22

Daca este adevarat atunci sa nu-i lasam pe cei care iau decizii in numele poporului sa-si faca de cap

Musafir

#4

2013-10-15 08:59

Azi 15.10.2013 ,adevarul nu mai poate fi contestat.
Acei conducatori cu sufletele negre stiu foarte bine ca indiferent de optiunea lor Pamantul se invarte.Timpul intunericului a apus.Traim in aceste momente ultimele momente de impotrivire a acestora la lumina adevarurilor ce se ridica din ce in ce mai sus pe cer.Mesajul meu , un Ion de rand este acesta:Domnilor cu suflete negre si minte intunecata plecati de buna voie unde vreti si lasati Oamenii sa evolueze spre lumina.Cu voia voastra sau nu ,sitemul creat de voi este expirat si si in colaps.Timpul vostru a apus.Este Timpul oamenilor luminosi, creatori de bine si de nu veti intelege, oricum Dumnezeu va clarifica lucrurile in felul Lui.

Musafir

#5

2013-10-15 19:05

Adevarul e ca uleiul, face ce face si tot va iesi el pana la urma la suprafata.
ANOMIS

#6 noi suntem romani?

2013-10-22 19:30

Cred ca acum se intorc in mormant toti vitejii nostrii strabuni, privind cum stam ca niste momai neputincioase, uitandu-ne cum se vinde pe nimic, fiecare palma de pamant aparata cu pretul vietii de catre ei.
Chiar nu ne mai intereseaza decat banii si binele temporar al unora?
Unde este Omenia, Iubirea si Infratirea? Unde este Patria noastra? Mai avem asa ceva?

Musafir

#7

2014-01-08 13:46

Dacia Felix va renaste precum Pasarea Phoenix! In ciuda atator ,,bicilius-bicisnici, vanzatori de tara si neam! Iar noi, dacii (asa trebuie sa ne numim, DACI, iar aceasta tarisoara, DACIA!) ,,am fo` s-om si`!

Musafir

#8

2014-02-10 08:48

Nu ne mai poate paccali nimeni.Adevarul trebuie sa iasa la iveala.

Musafir

#9

2014-02-10 10:30

Cred ca ar trebui sa ne intereseze toate bogatiile din adancuri. Daca ar fi exploatate pentru romani situatia noastra a fi cu totul alta.Si as aminti doar si Moldova Noua.

Musafir

#10

2014-02-10 11:39

Pamantul este un dar de la creator pentru ca toate fiintele sa se bucure de viata. De aceea consider ca nu are nimeni dreptul sa-si bata joc de el. Noi trebuie sa ne gandim si la urmasii nostri. Sa le lasam un pamant curat, ape curate pentru a duce mai departe specia umana.
Cu atat mai mult nu au dreptul strainii sa ne calce tara, sa-i ia aurul, bogatiile si sa lase in urma un pamant otravit, ape otravite.
Am auzit ca tot aceasta companie vrea sa ia si Pestera Altarului, care e o minune dumnezeiasca. Sa nu acceptam asa ceva.

Musafir

#11

2014-02-11 13:02

REPEDE1

Musafir

#12

2014-02-11 17:25

Nemarginita SMERENIE SI RECUNOSTINTA ,PENTRU CEI CARE FAC SAPATURI CA SA PUTEM AFLA ADEVARUL.MULTUMESC!

Musafir

#13

2014-02-14 19:42

Vreau o Romanie curata - fizic si moral.

Musafir

#14

2014-02-25 18:42

Ce-ar mai fi de spus ?
As dori foarte mult ca cineva demn de incredere sa ne confirme cat mai curand , in totalitate sau in parte informatiile prezentate . Si mai sper ca acestea sa nu ramana in categoria " STRICT SECRET " , ori " Mistere din istoria recenta a Romaniei ... "

Musafir

#15

2014-03-20 18:44

E timpul sa deschidem poarta catre adevar!

Musafir

#16

2014-03-21 13:03

amin!

Musafir

#17

2014-03-21 17:59

Alternative medicine means different things to different people. Alternative medicine encompasses many different approaches from massage to Chinese medicine and yoga. Alternative medicine means practices or medicines that are used instead of the usual, or standard, ways of treating diseases or illness. Examples of complementary and alternative medicine are meditation, yoga, and dietary supplements like vitamins and herbs. Alternative medicine means that it is different to the dominant health care system and potentially can replace it.

Musafir

#18

2014-03-21 19:32

Cred ca e timpul sa aratam lumiii cine suntem cu adevarat!

Musafir

#19

2014-03-22 01:29

Adevarul ne va elibera !!!

Musafir

#20

2014-03-22 14:15

sa ne ajute Bunul DUMNEZEU sa scoatem la iveala adevarul si sa ne fie cu folos!

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2014-03-23 13:24



Musafir

#22

2014-03-23 18:22

Impresionant articol!!!
Nu gasesc alte cuvinte.......

Musafir

#23

2014-03-23 18:53

Suntem un popor vanzator de tara. Nu ne mai vindecam.....

Musafir

#24

2014-03-23 22:14

Potrivit "Contelui Incappucciato" (Ion Ţugui) şi a învăţăturilor lui Andrew Bartzis, Shamballa este unul din oraşele subterane ale societăţii Agartha. Nu am idee cât de adevărate sunt aceste fotografii, dar mi-e clar un lucru, acolo unde se adună multe muşte ceva "miroase". Altă idee ar fi că toată acţiunea guvernului care se desfăşoară în culise, în secretism, în spatele uşilor închise, beneficiază într-un procent ridicat de prezumţia de nevinovăţie. Tăcerea guvenamentală se cumpără cu bani grei sau comisioane procentuale din valoarea acoperită de tăcere. Există o petiţie publică prin care semnatarii cer guvernului declasificarea şi scoaterea la lumină a adevărului. Nu e nevoie să aştepţi organizarea vreunui referendum pentru că aştepţi degeaba. Cei interesaţi în aflarea adevărului, pot semna această petiţie la adresa de mai jos. Un număr cât mai mare de oameni conştientizaţi de aceste fapte care semnează petiţia, poate determina aflarea adevărului.
Semnează petiţia Roşia Montană AICI
Sursa recentă
Articol mai vechi Articol mai vechi

Musafir

#25

2014-03-24 16:10

vrem adevarul!!!