Majorarea indemnizatiilor pentru persoanele cu handicap

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Majorarea indemnizatiilor pentru persoanele cu handicap


Musafir

#1

2012-05-15 21:46

Sant o persoana cu handicap gr.I si va spun cu mana pe inima ca acesti banii nu -mi ajung nici de mancare.Persoanele cu handicap din Romania nu sant bagate inseama de nimeni,parca nici n-am exista pt .domnii parlamentari.Domnul Ponta sper sa faca ia masuri si pt .noi si sa ne acorde sansa la o viata mai buna.Macar 350.00 ron daca ne-ar da ,ar fi bine.
marian

#2 pensii de handicap

2012-05-18 02:04

buna seara. Domnul care a-ti lasat un topic de discutie pe site-ul petitieonline.com cu referire la persoanele cu handicap va inteleg situatia dumneavoastra si eu am un handicap grad 2 accentuat si inteleg perfect situatia noastra ca nu avem cum sa ne descurcam cu 290 ron ,respectiv 234 ron, de aceea trebuie sa strangem cat mai multe semnaturi pentru aceasta petitie pe care am initiat-o eu ca sa putem face ceva pentru noi sa obtinem majorarea pensiilor de handicap macar la 350 ron cat e si pensia minima sociala si sa eliminam pe toti care iau pensii de handicap in mod fraudulos.
ra

#3 minciuni

2012-06-04 13:40

votati usl si resttul mincinosilor ce promiteau cand guverna boc ca vor sa mareasca indemnizatiile si acum cxand ponta e pri minisdru si-a perdut memoria de minciunile promise.

Musafir

#4 andrea

2012-06-14 18:23

de ce nu mariti si pensile de handicap

Musafir

#5 any

2012-06-19 11:44

buna de ce nu se maresc pensiile de handicap credeti ca cu 290 lei poate un om cu hanicap sa traiasca ?????????????

Musafir

#6 nae

2012-08-02 12:00

Explicatia este simpla de ce sunt pensiilele asa mici pt. persoane cu handicap
1.in romania muncesc aproape 5 mil.Din 5 mil. bugetari sunt 1 milion ---> deci cei care produc efectiv sunt 4 milioane care saracii au salarii de la 700ron la 1800ron.Acestia au muncit 40 de ani.
2.Din contributia lor,a celor 4 milioane trebuie asigurate salarii pt judecatori de vreo 16000 de roni,armata care in 2002 a scos ofiteri la pensie de 42 ani cu vreo 2900 -4000 roni,parlamentari cu vreo 5000 roni,salariile a celor 1 milion de bugetari care ne sfideaza cind mergem la chiseu,doctori care fara spaga nu te scapa de apendicita,profesori care te cheama la meditatii,etc
3.Pensionari sunt vreo 6 milioane ---> deci mai mult decit cei ce produc
4.Eu cred ca fondul de bani pentru pensionarii care au muncit 40 de ani si au platit contributii la greu (doar pt. acea categorie de pensionar ma refer),este 1/4 din total,restul se duce la acei pensionari care si-au facut legea speciala,adica armata,internele,guvernul ....
Deci dragi colegi cu hansicap nu mai sperati nimic din romania ,este plina de hoti,verificati ce salarii au cei din ANPH,si cite persoane cu handicap (care inteleg foarte bine aceasta situatie)lucreaza ,si o sa va dati seama ca nu mai avem nicio sansa in romania /hoti peste hoti

O zi frumoasa la toti !!
andy

#7 tomy

2012-09-13 10:35

v dar cu 230 pe luna ati putea sa traiti mi ar fi plcut sa am 290 lei vedeti alti nu sunt multumiti ce sa zic 230 .

Musafir

#8

2013-02-18 22:12

greu cu 234lei lunar ,bataie de joc

Musafir

#9

2013-02-21 19:57

persoanele cu handicap,au o indemnizatie foatre mica dar din pacate guvernantii au uitat de aceste persoane neajutorate.

Musafir

#10

2013-02-21 19:59

Sa se asigure o indemnizatie pt.un trai decent!

Musafir

#11 indemnizatia persoanei cu handicap

2013-10-09 01:00

as vrea sa va spun ca din 2008 nu sa mai marit aceasta indemnizatie nu se mai poate trai cu234 lei pe luna. eu am noroc ca ma mai ajuta parintii dar degeaba ca cheltuielile sunt mari. am sa vadau un exemplu venit 234 si cu 446 tot nu nea ajung sa se mai gandeasca si guvernu la noi ca tot se zvoneste cao sa mareasca indemnizatie

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2013-11-05 20:05



Musafir

#13

2014-01-06 07:20

buna ziua, va rog ajuta-ma! via?a mea este în pericole! (genocid nivel social)


angelyjesus56@yahoo.com -


"CAUZA PENTRU FAMILIE NISTOR UMANITY IONEL"
------------------------------------------
Suna la Omenirea
---------------




Medicul uciga? a uitat în coloana mea, în spinarii vertebre blocat un bisturiu!

"El a petrecut trei ani cu o lama de bisturiu în coloana!"
multumesc
Pentru aceasta zi.
Mul?umit de faptul ca pot merge
Pentru a respira, de a vedea, de a gândi
Va mul?umim pentru familia mea, copiii mei,

Musafir

#14 Re: indemnizatia persoanei cu handicap

2014-01-06 07:21

#11: - indemnizatia persoanei cu handicap

buna ziua, va  rog ajuta-ma! via?a mea este în pericole! (genocid nivel social)

angelyjesus56@yahoo.com -                          

"CAUZA PENTRU FAMILIE NISTOR UMANITY IONEL"                               ------------------------------------------                                          Suna la Omenirea                                         ---------------



Medicul uciga? a uitat în coloana mea, în spinarii vertebre blocat un bisturiu!<Iframe src = 'http://www.stirileprotv.ro/lbin/video_embed.php?media_id=60408741 § ion = 1 & video_section_id = 1 E-MAIL: nistorrodica92@yahoo.com-angelyjesus56 @ yahoo.com-http :/ / nistorionel58nistordivinity.wordpress.comhttp://youtu.be/or6Hvd06rxYhttp://www.metacafe.com/watch/562622/3_ani_cu_bisturiul_linga_coloana/ http://youtu.be/MJGHY81dtnoFAM:NSCITY, Oradea, Jude?, Bihor,COD, de ora?, 410087,COUNTRY, ROMÂNIAGOD BLESS YOU MY!R: 0756618453 telefon-0359419993.SCALPEL la nivelul coloanei vertebrale!3 ani scalpel coloana urmatoare                                             VA RUGAM SA în Isus?? HRISTOS NUME, ajuta-ma!Dragi prieteni eu cer pentru tine help.Considering teatru mea medicala ?i situa?ia sociala, am fost de asemenea o victima a sistemului medical românesc ?i a sistemului judiciar, eu va trimit acest fi?ier video despre mine, pagina mea de facebook, victima (pacient), deoarece lama bisturiu în care a fost extras din coloana vertebrala, între vertebre.
Îmi pare rau Ihave sa va spun acest lucru, dar în 2004 am avut o neurochirurgie neurochirurgie septicemia.The ?i apoi a luat ca în Cluj ?i în timpul rana heh uitat alta lama de bisturiu între vertebrae.Ihad meu în interiorul-o timp de 3 ani fara sa ?tie.
In timpul interventiei chirurgicale, am primit, de asemenea, hepatita B ?i C, în timpul interven?iei chirurgicale.
Mi-am petrecut o mul?ime de bani pentru a salva ?i de a prelua via?a mea, deveni broke.I au patru fel de a men?ine ?i am credite la mai multe banci.
Via?a mea nu mai normala, eu locuiesc cu medicamente, ceaiuri, eu sunt pe o dieta, eu trec prin mai multe investiga?ii, care este scump .....
-Începând cu decembrie 2010, eu stau în fa?a unui calculator cu o coloana vertebrala bolnav ?i am lupta pentru a face ceva bani, dar nu se poate face! .... "Tot ce am facut pâna acum, am facut clic pe link-uri ?i al?ii au luat money.I pare rau sa spun acest lucru."
Sunt un om foarte religios, împreuna cu familia mea ?i cred ca Dumnezeu va voi sa ma ajute cu toate ca ?i colegii dumneavoastra.
Ma voi ruga pentru tine pentru a-mi salva punct de vedere financiar, ?i via?a mea, ?i familly mea ......Buna ziua, draga mea am primit ni?te Ionel de la Oradea romania.I sa casatorit ?i avea patru so?ia children.atit cum vin din familii foarte sarace, ?i mul?i fra?i în familie! în 1979 ne-am casatorit ?i Dumnezeu ne-a dat patru children.we nu am o data casa pentru copiii no?tri! În 2004, am avut sepsis, ?i hepatice focale septic ?i lung, ?i a fost la un pas de a coloanei vertebrale neurochirurgicale. A intervenit, dar dupa interventionala neurochirurgicale Am fost trei ani pentru neurochirurg spinarii ca de moarte uitat cu?itul blocat în coloana mea, ?i a fost contaminat cu virusul hepatitei de tip 2 "b" ?i "c"! în anul 2004, este ?intuit la pat, cu nici o asisten?a medicala ?i sociala.! cu trecerea timpului am avut alte sechele, cum ar fi: ochi 1-a cataractei stânga, dreapta cataracta ochi, dezlipire de retina la stânga ochi, ficat tratament cu chimioterapie (interferon), inima dureroase severe, precum ?i multe alte diagnostice medicale! Sunt 27, în total, are patologiii. Eu sunt victima cobay, autorita?ile române, ?i CEDO de la Strasbourg, ITS nivel ridicat de influen?a ?i a corup?iei, care are taria indicata în procesele care au loc în România ?i CEDO, unde am dat la via?a, sanatate, bani pentru dreptate, ?i familie-la-va rugam sa pas în via?a mea este în pericol, fara bani ?i droguri! daca ave?i o inima mare ?i credin?a în Dumnezeu, te rog salveaza-ma de iad ?i ei sunt acum ..Cu toate credin?a în Isus Hristos,--- "CAUZA UMANITY PENTRU FAMILIE NISTOR IONEL" --------------------------------------- --- apel la Omenirea medic criminal a uitat în coloana mea, în spinarii vertebre blocat un bisturiu! <Iframe src = Pentru dreptate, respect pentru litera de lege ?i so?ul meu a fost rau, om de stat roman abandona mafie criminal! Doamnelor DISTINSSI Buna ziua ?i domnilor, suntem RODICA, ?i am patru copii ?i Eu le PAINE! Aten?ia, în loc DV pentru discu?ii mai bine daca ACEST DRAMATIC Înainte de barba?i, femei de afaceri! Salveaza-ma! ROMAN criminal de stat MA saraci ?i ma abandonat fara nici un ajutor! Trai de la £ 324 pe luna aloca?ie de invaliditate! -Sunt IONEL din Oradea este umili jenant, dar STATULMAFIOT PENALE DIN ROMÂNIA MA nenorocire, ?i mi-a abandonat-I! Vin la DV, smerenie ?i rugaciune, eu sunt disperat, via?a mea este Isus Hristos a murit PERICOL.-pentru mine ?i pentru tu, dar daca DV, au un pic de credin?a cât un graunte de mu?tar, va rugam sa contacta?i-ma daca va poate ajuta-ma-am spus adevarul, deoarece m-am nascut, pâna când voi muri ?i IL'll spun, de ce, în publice locale Institu?ii infractorii nu sus?ine adevarul ?i sfideaza legile de protec?ie sociala medical, financiar, ?i Me! Coloanei vertebrale pat sunt persoanelor cu handicap în anul 2004, în urma unei interventionala Cluj neurochirurgicale, cu septicemie ... Atunci medicul a rupt ?ira spinarii care a avut loc neurochirurgicale BISTURIU.2.AM cu?it lombare contaminate cu 2 hepatita "B" C "3., Închiderea opera?iunilor de cu?it HAD mai blocat în coloanei vertebrale mea am stat 3 ani Vertebrele bisturiu, un cu?it între vertebrele în pat în agonie nu ?tie. generat ASA a fost dezactivata în timpul meu am suferit TRECERIII mai multe interventii chirurgicale, PRECUM cu?it EXTRACTION coloana, STING cataracta ochi, ochiul drept cataracta, dezlipire de retina OHI STING, terapia cu interferon pentru ficat, ?I DE ALT TIP multe pentru chimioterapie !-SEE INTERNET DRAMA MY Facebook, Google .... am aloca?ie an de £ 234, de care nu poate supravie?ui, mai ales ca sotia mea este bolnava ?i ea tot la nivelul coloanei vertebrale. locuibila .. 4 persoane în camera (au nevoie de locuin?e ) ?i a cel SA IMI DE FAMILIE bolnav ... PUTEM AJUTA IN STOC BOY student CE ESTE SOCIALA 160 de lire sterline ... Eu am 2 activ hepatita zi de zi HEPATIC IMI Pietris de ... Am bani pentru medicamente, investiga?ii, tratament , dieta, dieta, ETCASIGURAREA MEDICAL exista doar pe suport de hârtie, ?i protetice LGILE sociala ?i medicala nu respecta pentru mine ?i familia mea, daca ave?i o inima mare ?i pu?ina credin?a DV INIMA interven?ie Va rugam sa Ajutor! DRAMA MEA este mult mai mare, ?i a început Imediat dupa 1990, traiesc astazi, iar eu Luând FIECARE ZI cruce grea, deoarece acestea sunt extrem de credincios, nu joc cu Dumnezeu, asa ca am fost salvat de la moarte sau paralizie!, va rog sa-mi studiez cazul meu dramatic daca va decide?i DV ?i Dumnezeu a hotarât sa renun?e Va rugam sa raspunde?i mine, atunci ma ACEST E-MAIL. va mul?umesc, ?i va doresc sanatate, fericire, toate cele bune ?i Dumnezeu sa va binecuvânteze. RESPECT NISTOR IONEL, COBAYUL EUROPE România ?i nu am bani pentru medicamente, investiga?ii dieta UTILITATI! . Ajuta-ma cu respect ?i toate cele bune, frate, NISTOR IONEL a?tepte un raspuns de la FAM DV: NISTOR IONEL STR., Suceava No.69, AP.5, Oradea ora?, jude?, Bihar, COD, de ora?, 410087, COUNTRY , ROMÂNIA MY GOD BLESS YOU! RESPECT FAM Unele "CAUZA PENTRU FAMILIE NISTOR UMANITY IONEL" -------------------------------- ---------- Apel la Omenirea uciga? doctor sa uitat în coloana mea, în spinarii vertebre blocat un bisturiu <iframe src = NISTOR IONEL STR., Suceava No.69, AP.5, de ora?, Oradea, jude?, Bihar, COD, de ora?, 410087, COUNTRY, ROMÂNIA MY GOD BLESS YOU! RESPECT FAM ÎN bisturiu SPINE NISTOR! 3 ani scalpel coloana urmatoare DRAGUL MEU Dragi prieteni eu cer pentru tine help.Considering teatru mea medicala ?i situa?ia sociala, am fost de asemenea o victima a sistemului medical românesc ?i a sistemului judiciar, eu va trimit acest fi?ier video despre mine, pagina mea de facebook, victima (pacient), în momentul în care lama de bisturiu în care a fost extras din coloana vertebrala, între vertebre. ihave Îmi pare rau sa-?i spun asta, dar în 2004 am avut o neurochirurgie neurochirurgie septicemia.The ?i apoi a luat ca în Cluj ?i în timpul rana heh uitat alta lama de bisturiu între vertebrae.Ihad meu în interiorul-o timp de 3 ani fara sa ?tie. In timpul interventiei chirurgicale, am De asemenea, am hepatita B ?i C, în timpul interven?iei chirurgicale. am mai petrecut o mul?ime de bani pentru a salva ?i de a prelua via?a mea, deveni broke.I au patru fel de a men?ine ?i am credite la mai multe banci. Via?a mea ea nu este normal, eu locuiesc cu medicamente, ceaiuri, eu sunt pe o dieta, trec prin mai multe investiga?ii, care este scump .....-Începând cu decembrie 2010, eu stau în fa?a unui calculator cu o coloana vertebrala bolnav ?i am lupta pentru a face ni?te bani, dar de nu o poate face! .... "tot ce am facut pâna acum, am apasat link-uri ?i al?ii au luat money.I pare rau sa spun acest lucru. "Sunt un om foarte religios, împreuna cu familia mea ?i cred ca Dumnezeu va voi sa ma ajute, de?i ?i colegii dumneavoastra. Eu voi ruga pentru tine pentru a-mi salva de vedere financiar, ?i via?a mea, ?i familly mea ...... Alo , draga mea am ni?te Ionel de la Oradea romania.I sa casatorit ?i avea patru so?ia children.atit cum vin din familii foarte sarace, ?i mul?i fra?i în familie! 1979 ne-am casatorit ?i Dumnezeu ne-a dat patru children.we nu am odata casa pentru copiii no?tri! În 2004, am avut sepsis, ?i hepatice focale septic ?i lung, precum ?i pe punctul de a WAS coloanei vertebrale neurochirurgicale. intervenit, dar dupa interventionala neurochirurgicale Am fost trei ani pentru neurochirurg spinarii-moarte cum ar fi uitat ! cu?it blocat în coloana mea, ?i a fost contaminat cu virusul hepatitei de tip 2 "b" ?i "c" 2004 este imobilizat la pat, cu nici o asisten?a medicala ?i sociala cu trecerea timpului am avut alte sechele, cum ar fi:.? stânga 1-a cataractei ochi, dreptul de cataracta ochi, dezlipire de retina la stânga ochi, ficat tratament cu chimioterapie (interferon), inima dureroase severe, mai multe diagnostice medicale ?i alte! "Sunt 27, în total, are patologiii. Victim'm cobay, autorita?ile române, ?i CEDO în Strasbourg, ITS nivel ridicat de influen?a ?i Corup?iei, care are taria indicata în procesele care au loc în România ?i CEDO, unde am dat la via?a, sanatate, bani pentru justi?ie, ?i de familie, pentru a-va rugam sa pas în via?a mea este în pericol, fara bani ?i droguri! daca ave?i o inima mare ?i credin?a în Dumnezeu, te rog salveaza-ma de iad ?i a acum .. Ei au toate cu credin?a în Isus Hristos, "El a petrecut trei ani cu o lama de bisturiu în coloana" Pentru aceasta zi de mul?umire . mul?umit de faptul ca eu pot merge, de a respira, de a vedea, de a gândi Va mul?umim pentru familia mea, copiii mei, va mul?umesc MY FRIEND pentru Isus Cristos, eu CA apara ?i eu cred, Doamne, Î?i mul?umesc pentru tot AMIN telefon?!: 0742433924 
"El a petrecut trei ani cu o lama de bisturiu în coloana!"multumescPentru aceasta zi.Mul?umit de faptul ca pot mergePentru a respira, de a vedea, de a gândiVa mul?umim pentru familia mea, copiii mei,


Musafir

#15

2014-05-11 13:42

dar nu inteleg de ce handicapatii au nici 10 euro INDEMNIZATIE pe cand un EUROPARLAMENTAR are 6000 de euro, este INTOLERABIL asa ceva !!! UNIUNEA EUROPEANA cum verifica abuzurile facute de ROMANIA persoanelor cu handicap, pratic ii obliga la SCLAVIE FORTATA, trafic de organe, prelevare, prostitutie, etc. in rest MOOOR !! NU AU DREPTURI la nici 10 euro, politica ii incadreaza pe politicieni la 200 lei si alte drepturi , degeaba merge un batran fara degete la mana dreapta il obliga sa munceasca cu STANGA dar el nu are LOC de munca , nu i da nimeni la varsta lui !! DE la 35 de ani nu mai ai loc de munca in ROMANIA decat daca intinzi SPAGA sau faci INFRACTIUNI la baronii POLITICI , asta e ROMANIA !!! Daca in CV ai scris HANDICAP te REFUZA , discriminare !!! M am uitat la ORBI -cantareti toti aratau bine la fazta, MEDICUL DIN COMISIE i a spus unei oarbe ca arata bine la fata si a incadrat o la 33.5 lei dar fisa ei MEDICALA spune ca nu vede, ce se intampla ?!!! FEMEIA a cotizat acum nu mai poate !! CEI din mediu rural sunt foarte RANITI de cei din COMISIE, ii trimit sa faca repetitiv analizele, este un COSMAR ce traim .MIE ca cetatean imi pare rau ca TRAIESC asa ceva, nu pot sa cred, este regim auster de LAGAR idem perioada lui BOC, acolo ne au trimis si la MEDICINA legala sa constate HANDICAPUL, nu s normali la CAP !!

Musafir

#16

2014-10-24 10:56

ar fi bine ca la aceasta verificare a certificatelor de handicap medicii care fac parte din comisii sa fie detasati,rotiti adusi din alte orase pentru a se evita spaga pentru ca daca evaluarea va fi facuta de catre aceiasi medici ea nu va fi una corecta vor avea de castigat tot cei care dau spaga si vor avea de suferit cei care sunt cu adevarat boldavi.Apetrei Ioan din Braila

Musafir

#17

2015-08-12 16:18

pt.ca este o initiativa necesara in contextul dat de situatia economica a persoanelor cu handicap

Musafir

#18

2015-08-26 11:08

va multumesc maresc

Musafir

#19 Re: buna

2015-12-05 10:05

#1: -  

 adunativa oameni buni ca excroci astia ne baga in pamant cu bani care ni da rusine

Bogdan Alexandru
Bistrita

#20 Re: nae

2016-02-11 23:19

#6: - nae 

 Ai dreptate intr-un fel. Nu din contributia angajatilor trebuie sa se dea pentru persoanele cu handicap. Pentru pensiile speciale cum de pot exista bani, si pentru noi care suntem mai amarati nu se poate. Nu cer sa nu se mai fure in tara asta, vreau sa se fure mai putin ca sa avem o viata echilibrata, vreau controale, nu vreau ca un betiv analfabet de la tara sa ia pensie de handicap pentru nevazatori pe nedrept, iar eu care am atatea probleme serioase sa fiu mai prejos. Singur degeaba ies in strada sa urlu ca nebunu si sa-mi cer drepturile, pentru ca nu ma baga nimeni in seama, si sa-mi dau viata pentru niste ipocriti, sau sa fac greva foamei nu se merita. Daca iesim in strada cateva zile la rand sunt sigur ca cineva va afla de noi. Eu am 29 de ani, din pacate nu mai pot spera sa merg in strainatate ca mi-as lua familia si as merge, dar problemele de sanatate nu ma lasa. As pleca si nu m-as mai intoarce, aici e un sistem in care spaga, coruptia, minciuna si restul sunt la ele acasa .... si o spun cu mana pe inima ca sunt multi, chiar foarte multi oameni prosti mai ales in zona rurala. Haide-ti oameni buni sa punem biciul pe clasa politica, cat e bugetul pe 2016? sau 2017? Atatea milioane de euro, bun, acolo meerg atata acolo atata ... da pe verificate la sange ... nu achizitii supraevaluate, despagubiri de terenuri si prostii, si sa vedeti cum in 10 ani am avea autostrazi, spitale si tot ce trebuie. Dar asta nu o sa se intample veci, pentru ca daca intrii in politica, trebuie sa le faci jocul, ca daca nu esti scos afara.

Bogdan Alexandru
Bistrita

#21 Re:

2016-02-11 23:22

#8: -  

 ii greu, la toti ne este greu, de asta vreau sa facem ceva, vreau sa ne adunam cat mai multe persoane si sa ne spunem cuvantul. Grav e ca altii au gradul I si nu se stie ziua cand pleaca, pe ei nu-i mai intereseaza nici o petitie


Musafir

#22 Buna

2016-03-11 04:54

Sînt de acord cu această petiție !

Am un vecin care e sănătos și se laudă că trebuie să atragă de atenția noastră (adică se dă în spectacol)

doar ca să beneficieze de indemnizația de gandicap !

După cum îl vedem noi vecinii este sănatos ,consumă mult alcool ,și ar fi apt de muncă!

Și eu sînt persoană cu grad de invaliditate gradu 1 grav  ,am probleme renale si cu vezica arsă ambele din cauza colului uterin iradiat,si totodată mi-au depistat tumoare mamară  și am început cu cigostatice !Anul trecut mi sa scris diagnostic greșit 

la mamografie și din cauza uni medic suport consecințele Sper să trec cu bine de citostatice !

E foarte mică indemnizatia,mai ales că șînt o persoană singură ,văduvă și este foarte greu să trăiești cu o îndemnizație așa de mică! O zi bună vă doresc!


Musafir

#23

2016-05-31 16:34

Am semnat cu gandul ca ne va fi mai bine celor cu handicap.

Musafir

#24

2016-06-10 05:30

Oare mai poporul asta roman pe cineva sa.l intereseze de el? NU cred.......

Musafir

#25

2016-08-07 12:17

am semnat ca sper ca parlamentari vor renunta la indemnizatiile lor supra mari si vor arata tari ca tin la acestpamint si vor face ordine pentru toti romani sa poata trai sa ne ajungasi celor batuti de soarta un trai decent