Anulare HCL 181/2016 restricție acces auto prin centru Cisnadie


Musafir

#26 Re: DEZASTRU

2016-11-13 15:34

#25: - DEZASTRU 

 15 pentru 1 abtinere (vintila) si una impotriva (lepsa) dar cu totii stiau de peste 2 luni ca vor sa inchida centrul si nu au zis nimanui!!!


Musafir

#27

2016-11-13 15:47

nu sun de acord cu inchiderea centrului din orasul Cisnadie

Musafir

#28

2016-11-13 19:13

Pentru că este o prostie,orgoliu de tupeisti.
FanCorsa

#29

2016-11-13 21:21

Ce fel de siguranta? Pentru siguranta cetateniilor mai bine montati limitatoare de viteza pe strada Selimberului ca se circula numa cu viteza si in depasire. Dar cand sa facut cerere sa raspuns ca la anul se va lua in calcul... Pana nu moare cineva nu se face nimic? Inchidem centru sa blocam restul strazilor ca doar nu era destul de aglomerat dimineata....


Musafir

#30

2016-11-14 05:34

Am semnat aceasta petitie deoarece nu sunt de acord cu inchiderea centrului...
Restrictia accesului cu autoturismele prin centru ingreuneaza traficul pe strazile laturalnice si in al doilea rand strazile sunt pline de gropi si nu cred ca sunt suficient de late pentru un trafic intens ...
O sa fim tot blocati in trafic !!!

Musafir

#31

2016-11-14 06:21

Străzi ocolitoare foarte proaste și foarte mult de ocolit, rămîne centru pustiu.

Musafir

#32

2016-11-14 09:04

Ingreuneaza circulatia.
Mariana

#33

2016-11-14 10:15

Nu as avea nimic impotriva inchiderii circulatiei in centrul orasului daca  intai ar fi fost create conditii corespunzatoare pentru circulatia pe variantele ocolitoare( nu drumurile inguste si pline de denivelari, guri de canal adanci, masini parcate plus masini grele si autobuze care stau in statii).

Pe aceasta distanta de 100-150 de metri se plimba lumea??? Ce faci pe o asemenea distanta??? Stau oamenii pe cele cateva banci si asculta famfara??? Ieri( 13.11.16) dupa inchiderea circulatiei am trecut prin centru special sa vad cat de aglomrta era si intr-adevar am vazut 2 persoane care-l traversau grabite!!!

La vara e posibil sa fie si 10-15 persoane adulti si copii care se vor juca la fantana.

Poate bradutul sa adune ceva mai multi "clienti" iarna.

Dar sa revin : nu am nimic impotriva inchiderii circulatiei daca intai rezolvati onorabil variantele alternative: mobilizati banii si  asfaltati, indreptati, aliniati gurile de canal, largiti drumurile, rezolvari parcarile pe acestea si apoi inchideti circulatia!!! 

 

 

 

 

 


Musafir

#34

2016-11-18 17:49

Sa va fie rusine! Ne sfidati pe fata

Musafir

#35

2016-11-18 22:37

Azi a trebuit sa stau 5 minute la telefon cu o persoana care ma vizitat pentru a explica pe unde trebuie sa o ia cu masina pentru a ajunge in cartierul Stejarlui.
O data intrata cu masina pe centru a fost obligata sa intre pe strada Lunga ajungand pana in capatul ei.
Pe de alta parte nu exista nici o ruta alternativa cu posibilitatea circulatiei fluide a autovehiculelor in ambele sensuri de mers.
Personal consider ca este o masura abuziva ce nu imbunatateste cu nimic calitatea serviciilor in slujba populatiei orasului Cisnadie ci din contra o inrautateste.

Musafir

#36

2016-11-18 22:49

Pentru initiatorul acestei petitii.....

Nu se poate face o plangere si la Protectia Consumatorului ?

Ni se interzice dreptul la libera circulatie pe strazile unui oras in care ne platim cu buna credinta taxele si impozitele ??

Pe de alta parte este vorba de blocarea abuziva a circulatiei pe Drumurile judetene 106C si 106D.

Coșmarul vostru

#37

2016-11-22 15:55

Jalnică decizie a luat CL...de ce? Pentru că sunteți o adunătură de lături, vă trăiți momentul că nu se știe ce o sa ajungă de voi... Cum zicea unu din voi (consilier)  sa trăim bine acum cat PUTEM!!! Penali... Vouă "decizionistilor"  numa' reparații la mașini va doresc, cel puțin de 2x pe luna!!! 

Musafir

#38 Inchiderea circulatiei rutiere pe centrul Cisnadiei

2016-11-25 12:18

Am semnat aceasta Petitie pentru ca nu sunt de acord cu asemenea masura. Nu vad nici o justificare, dimpotriva cred ca orasul pierde mult prin aceasta interdictie. Oamenii vor vedea doar strazile cele mai urate, pline de gropi, canale lasate, pline de iarba crescuta, acestea sunt strazile modernizate de-a lungul anilor, eu personal as da in judecata firma care a *modernizat *aceste strazi.

Apoi nu sunt de acord cu bariera, pusa pentru prostime, ma scuzati si pentru altii accesibila.

E incredibil ca lumea tace si accepta asemenea masuri. Nu e nevoie de jigniri, e nevoie de curaj sa aratati ce ganditi si sa nu mai acceptati niste solutii care de fapt nu reprezinta majoritatea si nici nu sunt in folosul cetatenilor.


Musafir

#39

2016-12-05 19:59

Ce nu este nici normal,nici legal,nu trebuie aplicat.Nu merge doar principiul medieval"că aşa vreau eu",indiferent cine ar fi acest"eu".