Susține și tu transparentizarea fondurilor din sănătate!


Musafir

#1

2016-09-27 18:38

Am semnat aceasta petitie, deoarece cred ca e necesar sa cunoastem si noi, contribuabilli, cum se distribuie, cum se cheltuiesc banii nostri..
Plec de la ideea ca sanatatea este darul cel mai de pret al omului si statul nu prea este interesat de grija fata de cetatean ,de om.

Musafir

#2

2016-09-28 18:30

Am semnat petitia in primul rand pentru a sti cum se cheltuiesc banii mei si pentru sanatatea acestui popor, a celor care cotizeaza si nu beneficiaza de servicii medicale de calitate. Un popor bolnav si fara educatie este un popor mort! M-as bucura daca as contribui cu semnatura mea la ceva cat de mic in sistemul medical....Sunt dezamagita de toti care au guvernat aceasta tara, nu au stiut decat sa fure.

Musafir

#3

2016-09-29 07:05

Pentru ca e normal sa stiu ce se intmpla cu banii pe care ii dau lunar si nu primesc nimic in schimb. N-am mai primit vreo reteta de la medicul de familie de mai bine de 15 ani, toate analizele/controalele pe care mi le fac periodic le platesc(si nu cu putini bani) pentru ca altfel sunt programata peste ani si ani. Pentru ca niciodata nu sunt bani pentru sanatate, dar intotdeauna sunt bani pentru pensii speciale, pentru tratamente in strainatate...fireste, nu pentru muritorii de rand.