Grațiere pentru mama care a furat un... cașcaval pentru fetița sa


Musafir

#351

2016-07-08 20:00

Nu cu mult timp in urma ,multe televiziuni si in general media facea mare tatm tam,cum niste parinti isi lasa copiii singuri in casa si ei pleaca la distractie in Italia si Spania,ce ma revolta ca si in acest caz statul nu ia atitudine si nu ne apara de parca noi cetatenii lui care platim taxe si impozite am fii dusmanii lui de moarte.Pentru acest caz si pentru multe altele care au fost si care vor venii ,imi este foarte rusine ca sunt ROMAN

Musafir

#352

2016-07-08 20:00

Ma intreb de ce fura romanii, in vacanta m-am trezit fara telefoon in geanta si nu a fost deloc fain ,ce ar fi sa spun tuturor cum m-am simtit ,si asta aici unde locuiesc acum ,si asa au romanii faima de slaba calitate ,am semnat petitia dar as iesi mai bine in strada pentru a manifesta inpotriva salariilor mici si inpotriva taierii intensive a padurilor , si sa nu imi spuneti ca eu am plecat din Romania , caci daca nu o faceam eram acum in cimitirul Pantelimon linga tata !Deci sa furi nu e nici o mindrie !iar pe hotii din Parlament i-as trimite la Vlad Tepes !

Musafir

#353

2016-07-08 20:08

Cei care furã milioane sunt liberi și cei care omoarã sau violează sunt judecați în libertate sau cu suspendareși biata femeie cã a luat mîncarea pentru fata ei si pentru a supraviețui într-o țarã în care justiția e fãcutã pentru infractori .Sunt indignatã

Musafir

#354

2016-07-08 20:18

Sperand ca Romania an care traiesc oamenii simpli si fara ajutor sa-si schimbe legile si an favoarea oamenilor simpli.Rusine Rusine!!!!! Sistem Romanesc putred!Dumnezeu are grija tuturor ,poate cineva o va ajuta sa-si recapete liberates.

Musafir

#355

2016-07-08 20:22

Pt.ca exista multa nedreptate in tara si mai ales la adresa celor mai saraci, nu mi se par. corecte legile.

Musafir

#356

2016-07-08 20:29

Mai judecatorilor, ati innebunit draqu de tot, dati i munca in folosul comunitatii, faceti ceva, nu trei ani de puscarie pentru un cascaval!! Sunteti cretini, Huidu, a omorat 3 oameni si este liber!! Sa fac ceva pe justitia voastra de nemernici !! Voi ati merita sa stati la parnaie , javrelor!!

Musafir

#357

2016-07-08 20:30

pentru a fi gratiata aceasta MAMA ca sa poata sa-si creasca fetita.Sa fie arestati cei care au furat tara timp de 26 de ani.

Musafir

#358

2016-07-08 20:49

O mama care a facut aceasta minora greseala,a facut-o ca nu suporta ca pruncul sa-i moara de foame,poate copilul i-a zis ca ar mnca o feliuta de branza,si ea a facut din disperare acest gest,Merita sa fie alaturi de fiica ei,nu sa fie pedepsita ca si cei care au furat miliarde din visteria statului,nu este un pericol public, sufletul acelifetite nu trebuie sa fie traumatizat,oricum psihologic este

Musafir

#359

2016-07-08 21:05

am semntat si as mai face inca de o mie de ori,am semnat ptr ca sunt revoltata si suparata,pentru ca ma simt neputincioasa si nu pot face ceva concret ptr aceste cazuri de abuz de putere!cum este posibil sa condamni la 3 ani de puscarie,o femeie care a furat ptr ca este saraca,neputincioasa si a vrut sa si hraneasca copilul!!???oare citi ani de puscarie merita conducatorii poporului roman care ne umilesc,infometeaza si dispretuiesc?oare cum cei ce au fraudat statul roman cu milioane de euro sunt liberi ,in fast si bogatie,iar cei care sunt doar niste nume pe o hirtie in puscarii?sunt mii de cazuri,sunt mii de copii in aceasta situatie,oare pina cind,cit vom mai tolera aceste situatii?pina cind mai suportam umilinta si nesimtirea imbuibatilor,lacomilor si calailor poporului roman??

Musafir

#360

2016-07-08 21:10

este strigator la cer sa nu dam ajutor acestei femei care ga facut acest gest pentru copilu lui orce mama ar face acest gest pentru copilu meu daca nas avea nici un venit si ca as mai avea si sotul meu bolnav asa ca daca mai avem un dram de suflet ai sa ajutam aceasta mama sa nu stea departe de copilu ei ai sa aratam ca avem sange de roman

Musafir

#361

2016-07-08 21:11

Aceasta fetita nu merita sa traiasca in asemenea conditi,macar mama sa ii fie alaturi!

Musafir

#362

2016-07-08 21:43

sai dea dumnezeu putere ..ca asa cv nu mai in romania vz ..cum e posibil ca o femeue care a furat un cascaval etc ..e dusa dupa grati ..si cei care omoara sunt pusi in libertate ..nu sa poate asa cv ...trezeste romania ..ca in cativa ani ..tara noastra va deveni ..un desert ..de animale ..eu traesc in spania de fftt multi ani ...si nu mas intoarce in tara nici in vizita ..

Musafir

#363

2016-07-08 22:34

Nu mi se pare corect pt un cașcaval ca a furat sa mănânce copila această pedeapsă. Dați locuri de munca si posibilitatea sa se poata trăi si in Romania sa nu mai fie nevoiți sa fure

Musafir

#364

2016-07-08 23:24

Din compesiunea celor care, neavand un loc de munca, recurg la gesturi extreme, pentru a-si hrani copiii. Sper din tot sufletul ca si alte cazuri similare sa fie rezolvate.


Musafir

#365

2016-07-09 00:26

Pentru a atrage atenția că nu există dreptate fără milă și că justiția din România nu face nici dreptate până la capăt și nici milă nu are.

Musafir

#366

2016-07-09 02:28

Pentru a ajuta o mama care,nu a mai gasit alta solutie.Daca furi milioane de euro faci arest la domiciliu.

Musafir

#367

2016-07-09 02:53

3 ani pentru ca a furat MANCARE!!!! STIU cum este sa furi de mancare din...Mall Cotroceni, stiu cum e sa....faci cheta in gara....STIU ce inseamna saracia....
In Romania, am trait in puf.... dar la un moment dat am vazut si iadul........ De-asta am plecat din...tara mea scumpa...Nu ca sa ne imbogatim, ci ca sa avem o viata DECENTA, DEMNA, nu una in genunchi...
Femeia asta nu merita sa stea dupa gratii ! Nu EA, sunt muuulti altii care trebuie sa indure chinul puscariei, privarea de LIBERTATE!!!!!!!!!!!
Hai s-o ajutam, DRAGI ROMANI !
Apel la.....UMANITATE............

Musafir

#368

2016-07-09 04:47

Pentru ca nu este normala o asemenea pedeapsa in conditiile in care cei care au adus prejudicii de milioane de euro statului primesc pedepse similare cu cea a sarmanei femei.Aceasta nu este justitie! Aceasta nu este dreptate!

Musafir

#369

2016-07-09 05:05

Triste situatiile cu familiile neajutorate ajunse la deznadejde sau acte necugetate. Va rugam tineti-ne la curent , vrem sa stim daca ca presedintele raspunde si ce anume....

Musafir

#370

2016-07-09 05:11

Strigator la version!

Musafir

#371

2016-07-09 07:31

Care fura mancare nu trebuie bagati la anchisoare

Musafir

#372

2016-07-09 08:36

Nu a vrut decat sa si hraneasca copilul! Hai sa i arestam pe cei ce fura pt palate, masini scumpe, excursii si mai stiu eu ce tampenii! Ea nu a furat decat din disperare. Avea acasa un suflet mic care i cerea mancare si nu avea de unde sa i dea! Puneti-va in locul ei dragi politicieni!!! Voi ce ati face daca nu a ti avea nici 1 leu pentru o paine??? ......stiu a ti schimba 100 de€ nu??? Rusine sa va fie!!!


Musafir

#373

2016-07-09 09:10

E dezastruos sa vezi asa ceva an 2016 ... gen Maria Coviorvan ,Mariana Rarinca, s.a.m.d.

Musafir

#374

2016-07-09 09:16

mă dor urechile că ăștia s surzi...

Musafir

#375

2016-07-09 09:17

Cred ca pedeapsa pentru o bucata de cascaval este prea mare , ganditi-va dragi judecatori , procurori , politisti , politicieni ce pedeapsa ati merita domniile voastre pentru furtul unui milion de lei (sa nu uitam ca furati mai mult) o bucata de cascaval , 10 lei , 3(TREI) ani inchisoare , cand voi furati un milion trebuie sa faceti cel putin 300 de ani de inchisoare ,
ce ziceti stimati legiuitori , sunteti de acord ?