Eliberati MAMA! Nu o extradati pe ANA-MARIA NEDELCU!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Eliberati MAMA! Nu o extradati pe ANA-MARIA NEDELCU!


Musafir

#1

2016-04-14 06:14

Acea balanță a dreptății are două talere pentru ca JUSTIȚIA să cântărească, punând într-un taler viața copilului și în celălalt greșeala mamei că l-a răpit pentru a-l salva !!! Cu siguranță că balanța va înclina, sau trebuie să încline în favoarea vieții copilului !!!

Musafir

#2

2016-04-14 07:07

De ce atat nedreptate ? Am crezut ca in Romania exista clementa, dar vad ca este mai rau ca in alte parti. Cum este posibil ca o dna judecatoare sa aresteze o mama care a vrut sa scape copilul de chinurile la care era supus de tatal sau ? Dna judecator este mama?

Musafir

#3

2016-04-14 07:16

tara noastra chiar nu mai are respect fata de locuitori ei, in loc sa ii apere ii condamna,nu se poate asa ceva,femeia a venit in tara pentru ca a crezut in justitia romana si ce a facut justitia????? atunci de criminali ,hoti ce sa mai spunem...........si de restul......eu sper ca justitia sa judece drept nu starmb.


Musafir

#4

2016-04-14 07:23

Statul Român TREBUIE să apere copiii chiar şi de părinţii care NU se comportă frumos cu copiii lor şi, nu în ultimul rând, cu consoarta, de orice sex ar fi ea!

Musafir

#5

2016-04-14 08:08

Ce ţară îşi abandonează şi îşi trădează astfel un cetăţean aflat în nevoie? Ce justiţie poate fi cea care în loc să apere un român îi dă în cap, dispreţuind şi prigonind astfel dreptatea? Poate fi numit judecător o asemenea lepră, care scuipă pe adevăr şi prigoneşte dreptatea şi drepturile unui cetăţean român, ce a încervat, venind acasă, să îşi apere copilul? Mi-e scîrbă!

Musafir

#6

2016-04-14 08:11

Este inadmisibil cum sunt protejati cetatenii romani de catre Statul roman prin autoritatile ce-l reprezinta!

Musafir

#7

2016-04-14 08:16

Libertatea este un drept fundamental al omului!

Nu este de joaca cu acest drept!


Musafir

#8

2016-04-14 08:22

din omenie

Musafir

#9

2016-04-14 08:56

PENTRU CA SUNT INPOTRIA TUTUROR ABUZURILOR SI COMPORTAMENTUL DE UMILINTA AL.... JUSTITIEI ROMANE....IN APARAREA CETATENILOR ROMANI IN RAPORT CU ALTE STATE ..


Musafir

#10

2016-04-14 09:00

Sunt împotriva oricărei forme de violență. Violentarea copilului este o crimă, violentarea mamei în fața copilului îl va traumatiza pentru totdeauna.

Musafir

#11

2016-04-14 09:03

pentru ca statul roman,guvernul,justitia nu se implica in apararea romanilor nici in tara si nici peste hotare,sa le fie rusine..pentru ca nu este corect ce a facut justitia romana,asa fac mereu ,dau romanii pe mana strainilor.....si in primul rand am semnat pentru ca NU SUNT DE ACORD CU HOTARAREA SISTEMULUI ROMANESC JURIDIC ,care este corupt..

Musafir

#12

2016-04-14 09:29

Orice mama ar face acelasi lucru in locul ei

Musafir

#13

2016-04-14 09:31

Cred ca statul roman trebuie sa isi apere cetatenii, iar aceasta femeie nu a facut decat sa-si apere propriul copil.Daca nu a abuzat copilul in nici un fel ,atunci nu e corect sa fi extradata statului Canadian.Doamne Autata,sa fie luata o decizie favorabila ei !

Musafir

#14

2016-04-14 09:40

Intotdeauna empatizez cu semenii mei, deoarece ii iubesc si respect neconditionat! Dumnezeu sa va ocroteasca si binecuvinteze copilasii dvs, intreaga familie. Sa aveti credinta puternica in Dumnezeu Tatal si Isus, in Maica Domnului, facatoare de minuni, protectoarea copiilor, a familiilor, sa ganditi pozitiv, sa vizualizati ca, nimeni, niciodata nu va poate lua cu forta unul din ingerasii dvs, Domnul Isus, Maica Domnului nu permite lucrul acesta!!! Sa aveti pace in suflete, bucurii, fericire alaturi de copilasi, o viata frumoasa implinita!!!Doamne ajuta!

Musafir

#15

2016-04-14 09:47

SEMNEZ PETIȚIA pentru că nimic nu este mai absurd decât să acuzi o mamă că și-a răpit copilul căruia i-a dat viață, pe care l-a purtat în pântec luni de zile, timp în care s-a hrănit cu sânge din sângele ei și carne din carnea ei. Cum să fure ceva ce este o parte din trupul ei? Copilul este mai mult al mamei decât al tatălui !!! Tatăl lui pune o sămânță pe care mama se chinuie să o crească și să formeze o ca ființă umană în trupul ei și să își și nască copilul în chinuri?

Musafir

#16

2016-04-14 09:54

Mi se pare inuman sa desparti un copil de o mama care si-a pus in pericol propria viata pentru al il salva . Acestei mame ar trebui sa-i multumim pentru sacrificiu. Uniti vom salva aceasta mama , in fata careia ma inclin .

Musafir

#17

2016-04-14 10:00

Cei care au devalizat amarata asta de tarisoara sunt liberi iar aceasta mama care si-a salvat copilasul este aruncata in puscarie urmand a fi trimisa inapoi la calaul ei. Suntem jalnici, rusine judecatorului care a decis acest lucru!

Musafir

#18

2016-04-14 10:00

Copilul trebuie crescut de mama .
Nimeni nu are dreptul sa despartă un copil de mama lui ,doar cu excepții bineînțeles (mama denaturata etc)

Musafir

#19

2016-04-14 10:02

pt.ca asa e normal,ca statul roman sa-si apere toti cetatenii sai,si e si un caz umanitar.


Musafir

#20

2016-04-14 10:03

pentru a salva o mama cu copilul ei

Musafir

#21

2016-04-14 10:08

Ptr ca sunt si e mama....si nici nu vreau sa ma gandesc ce as fi facut in locul ei

Musafir

#22

2016-04-14 10:12

VREAU SA SE FACA DREPTATE !!

Musafir

#23

2016-04-14 10:28

O mama nu poate fi încatusată, pentru ca isi iubeste copiii !

Musafir

#24

2016-04-14 10:39

Am semnat aceasta petitie pentru ca atat mama, cat si copilul, sa aiba dreptul la VIATA. Nu la abuzuri, tortura fizica si psihica, ci la VIATA, o viata normala, la care avem cu totii dreptul!

Musafir

#25

2016-04-14 10:54

A CREZUT CA IN ROMANIA, TARA NATALA, VA FI PROTEJAT COPILUL EI DE UN TATA VIOLENT. NU NUMAI COPILUL, DAR NICI EA NU ESTE PROTEJATA. ROMANIA NU ISI APARA PROPRII CETATENI! RUSINE!



Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...