Petitie pentru modificarea Constitutiei Romaniei - casatoria barbat si femeie


Musafir

#1

2016-02-12 18:06

Asteptam cu mare atentie, decizia dumneavoastra de a ne ajuta pe cei din strainatate sa semnam si noi.Trebuie continuata lupta mentinerii familiei traditionale asa cum Dumnezeu a lasat-o.Adica:tata, mama, copii.
Doamne ajuta.Amin!

Musafir

#2

2016-02-13 17:42

Pentru ca ma intereseaza viitorul copiilor nostri.

Musafir

#3

2016-02-15 19:58

Pentru ca e inadmisibil sa lasam pacatul la loc de cinste si nu orice fel de pacat, ci cel mai urat dintre ele.Nici animalele nu ies din legea data lor de la Dumnezeu, insa omul care e mai presus de ele a incalcat legea iubitorului de oameni . Dumnezeu ne iarta cand gresim , daca ne cerem iertare si nu mai persistam in pacat,dar daca nu vrem sa ne ridicam din boala pacatului ,atunci nu e cu putinta sa Ii raspundem lui HRISTOS la intrebarea :Voiesti sa te faci sanatos? DUMNEZEU sa ne lumineze mintea tuturor.AMIN

Musafir

#4

2016-03-04 05:59

sa salvez tara asta

Musafir

#5

2016-03-08 17:36

De ce ai semnat aceasta petitie?
Pentru ca doresc ca viitorul tarii mele si al poporului meu sa fie NORMAL si in NORMALITATE,cu familii compuse din TATA,MAMA SI COPII!

Musafir

#6

2016-04-10 18:25

Pt ca Dumnezeu a intemeiat prima familie in gradina Edenului. Pe cei de alta orientare " Dumnezeu i a lasat prada necuratiei, sa urmrze poftele inimii lor; asa ca isi necinstesc singuri trupurile; caci au schimbat in minciuna adevarul lui Dumnezeu. Din pricinaaceasta, Dumnezeu i a lasat in voia unor patimi scarboase; caci femeile lor au schimbat intrebuintarea fireasca a lor intr una care este impotriva firii; tot astfel si barbatii, au parasit intrebuintarea fireasca a femeii, s au aprins in poftele lor unii pt altii, au savarsit barbat cu barbat lucruri scarboase, si au primit in ei insisi plata cuvenita pt ratacirea lor. Fiindca n au cautat sa pastreze pe Dumnezeu in constiinta lor, Dumnezeu i a lasat in voia mintii lor blestemate, ca sa faca lucruri neingaduite"

Musafir

#7

2016-04-13 10:27

paI CRED CA TREBUIE SA NE FERIM DE ANORMALITATILE IMPUSE DE ILLUMINATI SI DE SATANA

Musafir

#8

2016-05-24 09:00

Pentru ca vreau normalitate.

Musafir

#9

2016-05-29 07:37

Pentru ca imi doresc o normalitate in tara asta.Lucrurile urate nu se pot numi frumoase.Si pentru ca asta ar fi doar inceputul...Vor dori si copii!!!Sa si-i faca!!!

Musafir

#10

2016-05-29 07:42

Pentru ca familia normala e compusa dintr-un barbat si o femeie!Intr-o astfel de familie normala vin si copiii!!!!

Musafir

#11

2016-05-29 12:30

Am semnat aceasta petitie pentru a pentru normalitate si impotriva prozelitismului deviantilor sexuali. Ce sexualitate va avea un baiat infiat de o familie de "barbati" sau o fata infiata de o familie de femei ? Va face ceea ce vede incasa. Par disperati de faptul ca nu mai au de unde recruta adepti ?

Musafir

#12

2016-05-31 19:00

nu sunt de acord cu acesta masura.
o consider ceva injositor

Musafir

#13

2016-06-01 08:46

Nu sunt de acord cu acest pasaj: Copiii din afara căsătoriei sunt egali în faţa legii cu cei din căsătorie.

Musafir

#14

2016-06-03 12:55

Ar trebui o precizarea - femeia sau barbatul trebuie sa aiba sexul biologic, din nastere! Ar putea sa existe cupluri care sa corespunda modificarilor constitutiei: unul fiind barbat si celalalt femeie prin operatie de schimbare de sex (sau invers). Atunci ar fi o casatorie tot intre doi barbati din punct de vedere genetic, fara posibilitatea de procreere!...Sau intre două femei!


Musafir

#15

2016-06-03 16:51

Pentruca Dragostea adevarata, nu deviatiile acesteia, tin o natiune in viata si ii creaza viitor. cu toata toleranta si respectul pe care il am fata de orientarile, alegerile, oricarei persoane, este clar ca acesta este "normalul" in viziunea a marii majoritati a României si pe care ar trebui sa il lasam mostenire si copiilor nostri. altfel sa nu ne miram ca tara ni se va goli de copii si se va umple eventual de migranti!

Musafir

#16

2016-06-25 12:18

Pentru protectia copiilor.Consider ca un copil de poate dezvolta armonios cu mama si tata

Musafir

#17

2016-07-17 09:41

Imi doresc ca Romania sa rămână in continuare o țară crestină,si nici o lege să nu permită distrugerea principiilor morale .

Musafir

#18

2016-07-19 20:32

Am semnat pentru rămânerea în normalitate, pentru educația corectă și sănătoasă a copiilor noștri, a viitorului aceste națiuni, pentru că așa ne-a lăsat natura, parte bărbătească și parte femeiască, valabil pentru tot ce înseamnă viață pe această planetă.

Musafir

#19

2016-07-19 21:45

Pentru ca numai asa este corect!

Musafir

#20

2016-07-20 11:04

familia e cea mai importanta!!barbat si femeie

Musafir

#21

2016-07-20 20:57

Pot să stea cuplați câti vor și cât vor,dar nu sumt deacord cu căsătoria lor. Ne considerăm oameni cu inteligență superioară animalelor, dar ele (animalele) nu am văzut să facă ceea ce fac unii.oameni. Nu pot înțelege acest lucru ptr că am fost crescut să iubesc opusul persoanei mele. Cel mai elocvent exemplu est MAGNETUL. +cu- în totdeauna se vor atrage,iar invers se vor respinge.

Musafir

#22

2016-07-21 09:03

pentru ca sunt impotriva proliferarii viciilor impotriva naturii

Musafir

#23

2016-07-21 09:07

Practica juridica demonstreaza ca in instanta schimbarea de sex cu efecte in actele de stare civila se poate face relativ usor, chiar in lipsa unei interventii chirurgicale. In viitor aceasta va fi calea pentru casatorie intre homosexuali.


Musafir

#24

2016-07-21 12:36

Am semnat aceasta petitie pentru ca Dumnezeu mi.a daruit un copil pe care il iubesc mai mult decat pe mine.
Si deasemenea pentru normalitate.

Musafir

#25

2016-07-21 21:43

Pentru ca îmi doresc o societate normala.