Opreste Eutanasierea! Nu asta este solutia!!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Opreste Eutanasierea! Nu asta este solutia!!


Musafir

#1

2016-01-09 17:51

Sunt ingrozita de cruzimea, rautatea si lipsa de recunostinta a acestor oameni, numiti romani, fata de niste animale care nu se pot apara si care i-au slujit cu credinta in diverse misiuni militare, sau chiar ca animale de casa, de multe ori salvandu-le fundul de mizerabili. Suntem un popor nerusinat, fariseu, fals credincios, care se da cu capul de podelele bisericilor si se tareste in coate si genunchi (emblematic, ar trebui imaginea inregistrata ca marca a poporului roman) dar care chinuim si ucidem. RUSINE, FRATI ROMANI! Rusine voua si rusine mie, ca m-am nascut printre voi.

Musafir

#2

2016-01-09 19:08

Nu e drept sa omoram suflete nevinovate pentru ca noi nu avem un minim bun simt de a avea grija de ele...nu ele sunt de vina...tot din cauza noastra au ajuns pe strazi...

Musafir

#3

2016-01-09 19:16

Iubesc enorm de mut animalele, in special câinii si pisicile. ❤

Musafir

#4

2016-01-09 19:28

sa nu ajunga unul ca si becali un puscarias sa condamne la moarte suflete nevinovate mai bine ar ajuta la sterilizarea lor si sa faca adaposturi poate ar fi mai iubit


Musafir

#5

2016-01-09 19:31

Vreau sa se termine cu crima ce se petrece in tara noastra din cauza unor nenorociti care castiga dupa uciderea acestor suflete!

Musafir

#6

2016-01-09 19:40

STERILIZAREA este solutia tarilor civilizate. Daca noi recurgem la eutanasiere, adica mai pe romaneste masacru nu suntem decat un neam de barbari. Atrocitatile asupra animalelor din ultimii ani nu reflecta decat civilizatia acestui neam.

Musafir

#7

2016-01-09 19:41

Semnati petitia nu lasati aceste suflete sa se piarda

Musafir

#8

2016-01-09 19:42

Pentru ca nu mai pot suporta aceste crime.Ho,Opriti-va!

Musafir

#9

2016-01-09 19:47

Eutanasierea inseamna curmarea suferintelor cu acordul celui suferind! In cazul ciinilor, cine-i intreaba? Practic, e vorba de crima si complicitate la crima! Iar aceste suflete nevinovate sint victime si mai mult decit atit suporta brutalitatea unor trogloditi! Nu pot fi de acord cu crima indiferent ce motive ar avea criminalii! Un criminal e un criminal! Nu are dreptul nimeni sa ia o viata pe care nu dat-o el...Sintem niste lasi daca nu spunem asta tare si raspicat! Si cu cine se lupta bestiile astea; cu niste necuvintatoare fara vina! Daca nu au minte, nu au educatie, nu inteleg de vorba buna, acesti criminali, brute umane, trebuie fortati sa respecte viata si sa primeasca pedepse pe masura in caz contrar! Ce sa mai spun de banii grei care intra in visteria unor adaposturi sau institutii ale statului care trebuie sa se ocupe de ciini comunitari! Nu intreaba nimeni de asta? In schimb, omoara animalele ca sa ascunda mizeria lor sub covor.. Trebuie sa avem curaj sa punem aceste intrebari si sa protestam cit e nevoie! Poate se intimpla si minuni!

Musafir

#10

2016-01-09 19:58

Ori suntem oameni ori ucigasi

Musafir

#11

2016-01-09 20:04

Am semnat ptr ca realizez ca suntem vinovati de situatia in care a ajuns Prietenul nostru cainele....noi trebuie sa gasim solutii la raul pe care l am creat si sa nu lovim tot in maidanez ,el nu s-a aruncat singur in drum,pedepsirea abandonului si sterilizare,

Musafir

#12

2016-01-09 20:12

NUUUUUUUUUUUUUUU MAIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII OMORATIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII CAINIIIIIIIIII!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Musafir

#13

2016-01-09 20:21

STOP crimelor impotriva animalelor!!! Sterilizarea este calea cea mai buna!!!

Musafir

#14

2016-01-09 20:24

Pentru drrptul la viata. Nu suntem singura specie care avem dreptul sa traim pe acest pamant ,dar categoric suntem singurii vinovati de toata aceasta nenorocire

Musafir

#15

2016-01-09 20:39

Pentru că iubesc animalele,si aş vrea ca ,cît mai multă lume ,să se apropie mai mult de ele.Animalele să moară, ca si omul,de moarte naturală!

Musafir

#16

2016-01-09 20:41

IUBESC ORICE ANIMAL SI DORESC O LEGE DECENTA PENTRU ANIMALE DAR UNA FOARTE ASPRA PENTRU CRUZIMEA ASUPRA LOR

Musafir

#17

2016-01-09 20:47

Stopati aceasta Blestemata Lege a lui Ionut ! Sterilizarea si adoptia este singura solutie a stopa aceste atrocitati ai mii de suflete nevinovate !

Musafir

#18

2016-01-09 21:05

Trebuie sa oprim omorarea cainilor fara stapan.Au dreptul la viata si la o familie iubitoare.Stop crimelor.

Musafir

#19

2016-01-09 21:06

Pentru ca m-am saturat de batjocura din tara asta.de schingiuirea maltratarea si uciderea acestor suflete nevinovate.si criminalii si bestiile sunt in libertate.

Musafir

#20

2016-01-09 21:11

Din umanitate și pt a oprii aceste atrocități fata de aceste suflete nevinovate!

Musafir

#21

2016-01-09 21:17

Intr-adevăr ,câinii comunitari nu sunt niste "bestii" asa cum cred si spun o parte dintre noi,oamenii! Si eu am fost latrata,dar am ocolit data viitoare spunându-mi ca-si apăra teritoriul. Am șansa sa locuiesc unde lucrez si prin urmare avem o suprafața de aproximativ 100ha. Avem 24 de câini care s-au aciuat de ici ,de colo ! Sau găsiți de puiuți pe strada sau te miri in ce tufe de la iesirea din vreo localitate. Femele sunt sterilizate pentru ca înmulțirea lor,naturală, ne-ar face imposibil sa ținem prea multi dar in felul acesta le oferim o șansa altor micuți catei care ne ies uneori in cale. Am trimis câțiva si in Germania, la familii care-i duc la dresaj ,care-i iubesc si-i tratează ca pe membrii al propriei familii. Sunt microcipați,cu carnete de sănătate si vaccinuri făcute de medic. Mai avem si 11 pisici ,si ele tot adunate pe care le-am sterilizat . Țin sa precizez ca avem doar un singur câine de rasa ciobănesc german,aceasta fiind dat de cineva pentru ca avea prea multi pui de la cățea. Si inca unul ,mai bătrân care l-am gasit bolnav de dirofilaria aproape in ultima faza dar a fost un luptător si a scăpat trecând cu brio peste tratamentul de câteva luni si dieta stricta. Este dresat,loial! Probabil cine l-a avut l-a abandonat cand a aflat ca este bolnav( tratamentul fiind destul de costisitor) sau cine stie care i-o fi povestea! Acum este bine, sanatos ,liber sa alerge cat il țin picioarele ( ca si "frății lui" ) .
Avem si paza,oameni ,dar mai multumiți suntem de cățeii nostrii care fac paza si patrula muuult mai bine decât oamenii,4 la numar (in ture) .
Parintii mei au 9 catei ,2 au fost ai nostrii de cand ne-am mutat la curte si restul,cei de pe strada abandonați de masini care-i aduc pe jumatate amețiți si le dau drumul pe câmp. Unii vecini sunt deranjați de faptul ca mama mea îi hrănește dar asa este ea,cu mila pentru niste suflete care nu au nici o vina ca au venit pe lume.
Aproape niciodata nu-mi lipseste sacul de mâncare din portbagajul mașinii sau daca merg pe strada si vad un cățel sau o pisicuța câte cere mancare cu ochii mici si rotunzi,intru in primul magazin si cumpăr ceva ,rup bucatele si-l hrănesc. Nu-i pot lua pe toti dar...măcar stiu ca in ziua aceea a mâncat.
Poate unele persoane mi-ar reproșa ca mai bine as da bani la bătrânii" cerșetori" cum obișnuim noi oamenii sa le spunem ,la copii . Le dau si lor,uneori le cumpăr de mâncare sau dulciuri sau bani, depinde de situație dar nu pot sa fiu indiferenta cand vad si un suflet care nu are gura sa ceara sau mana s-o intinda( catei si pisicuțe) .
Oameni buni,NU FIȚI INDIFERENTI!
Daca putem face ceva pentru necuvântătoarele de pe strada,s-o facem! Plătim atâtea taxe si impozite ...dar de unde sa mai ajungă banii si pentru niste "javre" de pe strada cand cei pe care i-am ales nu stiu cum sa mai împartă banii pentru ei . Este mai simplu sa-i condamnam la moarte, fara bataie de cap si fara costuri prea mari, asa-i?
Sa le fie rusine lor ca voteaza asemenea lege sălbatica, plină de cruzime! Nu suntem in evul mediu !
Suntem in 2016! Asta-i realitatea!
In speranța ca intr-adevăr se poate face ceva , semnez aceasta petiție!
Nu asta este soluția! Au dreptul la viata! Nu suntem noi in măsura sa-i pedepsim ,sunt ei destul de pedepsiți de viata! Sunt suflete ca si noi. Fiecare am putea sa fim mai buni si sa le acordam o șansa "maidanezilor de pe străzi" ,am putea rămâne surprinși de recunoștința lor. O spun din experiența!

Musafir

#22

2016-01-09 21:23

Pentru că este corectă din toate punctele de vedere !!!

Musafir

#23

2016-01-09 21:28

Pentru a ucide ,chinui animalele s fara eutanasiere sunt suflete date de dumnezeu pe pamant asa cum s noi sunemt la fel

Musafir

#24

2016-01-09 21:56

Pentru ca nu eutanasirea este solutia ci sterilizarea si microciparea si stoparea abandonului

Musafir

#25

2016-01-09 22:03

Pentru ca m-am saturat sa vad atata cruzime fata de animale.
As vrea sa se diminueze numarul analfabetilor , needucatilor si retarzilor, pe care ii detine Romania.