Cerem aplicarea legii in cazul REX

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Cerem aplicarea legii in cazul REX


Musafir

#2151

2016-08-04 09:41

Iubesc animalele mai mult decat propria persoana. Am 3 caini si 16 pisici, toate luate de pe strada. Consider ca ei depind de noi si nu se pot ingriji singuri. Ca de aceea au fost imblanziti cu mult timp in urma de stramosii nostri. Ca sa ne tina companie si sa ne bucuram unii de altii. Indivizii care chinuie aceste suflete nevinovate sunt bolnavi de ura si nimic nu ne garanteaza ca se vor opri aici. Pot comite in continuare asemenea atrocitati si nu numai asupra animalelor, ci si asupra oamenilor. De aceea trebuie pedepsiti drastic, eventual chinuiti si torturati in acelasi mod. EU consider ca aceste persoane nu au ce sa caute pe pamant. Fara ei, lumea ar fi mai buna si mai frumoasa.

Musafir

#2152

2016-08-04 15:31

Sunt iubitor de animale, am si eu caine, si nu-mi vine sa cred ca cineva este capabil de asemenea faradelege.
Asta este o fapta pedepsita de lege, si as vrea ca acest " om" daca este om (nu cred) sa fie pedepsit, sa sufere cum a suferit aest caine.

Musafir

#2153

2016-08-05 09:48

-este foarte bine ceea ce faceti, dar prea putin
- de ce IN TARA NOASTRA NU SE APLICA LEGILE ca in strainatate?
-daca cei prinsi sunt tratati cu marinimie, atunci noi facem DEGEABA tot ceea ce ne sta in putinta; SI ANIMALELE AU DREPT PE ACEST PAMANAT
-as introduce pentru cei care savarsesc ORICE FAPTA DE ATROCITATE FATA DE ANIMALE, pe langa amenda (pe care as varsa-o la adaposturile de animale-pentru hrana si intretinere medicala) as institui obligativitatea (echivalenta cu inchisoarea) de a INGRIJI SUB SUPRAVEGHERE STRICTA a animalelor din padocuri, din adaposturile de animale astfel ca fara a fi platiti (desi inchisoarea se realizeaza din banii contribuabililor!) sa execute in orice adapost de animale muncile de ingrijire a acestora, fara insa a avea contact cu animalele!! in plus, sa fie consiliati in vederea inlaturarii acestei tare_(metehne) capatata probabil in timp... daca persoana respectiva se dovedeste in continuare a fi obsedata /sau simte ca se distreaza in continuare cu a face rau animalelor, atunci as institui pedeapsa cu moartea; asemenea "oameni" NU AU CE SA CAUTE PRINTRE NOI!!! EI POT FI LA FEL DE PERICULOSI SI CU SEMENII LOR, MAI CU SEAMA CU PERSOANELE LIPSITE DE APARARE: BATRANI, COPII, FEMEI, PERSOANE CARE LOCUIESC IZOLAT IN SATE...ETC....
trebuie facut o data pentru totdeauna curatenie in randul "semenilor " care nu ne seamana!!!
-ne trebuie alte legi, ne trebuie forta de a convinge ca nu este uman si sanatos mental sa se recurga la atrocitati! prin asta inteleg sa se interzica punerea pe internet sub orice site a filmelor cu asemenea nenorociri, instituind aceleasi pedepse si pentru cei care filmeaza si pentru cei care promoveaza astfel de practici; in acelasi timp as prezenta filmulete cu felul cum copiii trebuie sa ingrijeasca un animalut, cum trebuie sa se procedeze in cazul gasirii unor animale pe strada, cum ar fi mult mai uman sa adopti tu acel animal; in plus, as fixa niste conturi din care sa se ridice banii pentru ingrijirea adaposturilor cu emiterea stricta a chitantelor de unde sa reiasa ca s-a efectuat cheltuiala pentru si numai in scopul hranei si a adaposturilor, pentru a nu mai fi insusiti banii in alte scopuri.....
va multumesc pentru atentie!
alt musafir

#2154 Re:

2016-08-05 09:51

#2151: -  

 subscriu in totalitate la ceea ce ati spus


Musafir

#2155

2016-08-05 11:30

Uneori oamenii sunt mai bestii decat animalele.

Musafir

#2156

2016-08-06 05:38

Sâ se termine pentu tot deauna cu persoanele maltratatoare de animale și de persoane, care trebuie să răspundă penal pt toate acțiunile lor criminale. Împotriva cărora legile noastre nu fac nimic pentru a proteja cu adevărat animalele, necuvîntătoare!! De persoanele periculoase care nu ar trebui să fie in libertate!!!

Musafir

#2157

2016-08-06 08:56

Iubesc animalele si le consider fiinte minunate, care merita acelasi respect ca si oamenii!

Musafir

#2158

2016-08-07 20:58

Am semnat in tinp ce ma gandeam ca si cel ce a facut asta trebuie sa pateasca la fel. Sa ne rugam pentru asta.

Musafir

#2159

2016-08-08 09:13

este inadmisibil sa ranesti un animal! inadmisibil si lipsit de orice urma de creier! oamenii astia chiar ar trebui sa fie sanctionati dur!! nu mi-ar fi deloc mila de dansii daca li s-ar aplica tehnicile aplicate de ei animalelor! deloc! suntem niste tarani cu aere de domni! asta e lumea si tara in care traim! nu facem nimic.

Musafir

#2160

2016-08-09 21:48

Pentru că iubesc câinii și nu e corect să fie așa maltratați sunt si ei suflete ca noi.

Musafir

#2161

2016-08-10 19:36

Pentru că un câinii mi-au salvat viața!!!

Musafir

#2162

2016-08-10 19:56

Ma bufnit plansul cand am vazut catelul eu iubesc foarte mult catei imi vine sa ii rup picioarele si sa il bat in cap ......E posibil asa ceva suntem o tara de toata jena

Musafir

#2163

2016-08-11 20:39

cel care a facut acest mare rau acestui caine ar trebui sa primeasca o pedeapsa ca si cand ar fi facut asta unui om . asa ar fi normal si corect .


Musafir

#2164

2016-08-22 12:09

Am semnat pentru ca iubesc animalele si nu cred ca sta in puterea noastra sa luam decizi de maltratare sau omor asupra lor! Lumea trebuie sa inteleaga ca si animalele au un suflet si o inima!

Musafir

#2165

2016-08-25 19:02

ochi pt ochi,dinte pt dinte.... pt cel ce a putut face asa ceva.Rasa mami lor... glont in cap le-as da la toti.La puscarie cu el... si scosi ochii din cap.. si bagati in cur.
Rog autoritatile sa ia atitudine... asa ceva este inadmisibil!!!!

Musafir

#2166

2016-08-25 19:45

Pentru ca îmi pasă de aceste mici suflete nevinovate si fără apărare!Îmi doresc enorm sa se facă lege si pt ele,au nevoie de protecție la fel ca noi,acesti indivizi care isi bat joc merita sa facă pușcărie,dacă în străinătate exista aceasta lege,la noi când se va întâmpla oare?La ei exista aceasta lege de foarte multi ani!În urma cu 7 ani când eram în Italia,era o emisiune la televizor prin care se judecau acesti faptasi nemilosi,nu era făcătură emisiunea,aveau avocat ,apoi existau si martorii iar în final se lasă cu pușcărie pt cei care isi băteau joc de bietele animale!Acesti oameni nici nu ar fi trebuit sa se nască,fac doar rău,sunt inutili pe pământ!As dorii sa aflu faptasul acestei tragedii,va rog sa îmi trimiteți un mesaj pe Facebook Perju Adeliba sau un mesaj pe email!

Musafir

#2167

2016-08-25 19:55

Pentru a lupta impreuna împotriva cruzimii fata de animale, pentru compasiune si empatie. Sa luam atitudine fata de astfel de indivizi care trebuie sa fie pedepsiți pentru faptele lor absolut abominabile. Mi-e rusine ca fac parte din specia umană.

Musafir

#2168

2016-08-25 21:42

Pentru ca imi doresc din tot sufletul ca astfel de cazuri sa nu mai existe si ca cei ce le comit sa fie aspru pedepsiti!

Musafir

#2169

2016-08-26 05:17

Pentru aplicarea legii

Musafir

#2170

2016-08-26 07:56

Cea mai crunta soarta nenorocitului care a facut asa ceva! Omul este cea mai nemernica fiinta, pentru ca face rau intentionat si fara nici un scop. Sa infunde puscaria scursura asta!

Musafir

#2171

2016-08-26 08:43

De-atâtea ori întâlnim cruzimea omului față de câini, pisici,cai,vaci...animale care ne sunt de folos!Legile românești nu pedepsesc suficient pe cei vinovați ,cele existente nu sunt aplicate iar mass-media nu prezintă și rezolvări de acest fel (dacă există ).

Musafir

#2172

2016-08-26 11:12

Pentru ca astfel de orori trebuie sa inceteze.

Musafir

#2173

2016-08-26 19:24

Nu este pt prima oara cand semnez o petitie de genul asta!!! Poate totusi o sa se intample ceva si ordinarii astia care chinuie animalele,vor fi pedepsiti !!!

Musafir

#2174

2016-08-26 22:30

Sa se aplice legea! Bestiile sa plateasca pentru ce au facut acestui biet catel! Rusine!

Musafir

#2175

2016-08-30 07:39

Bestiile umanoide trebuie pedepsite drastic. Sunt studii care revela ca peste 70 la suta dintre criminali sunt indivizi care, mai inainte de a omori un om, torturau si omorau frecvent animale. Acesti indivizi sunt irecuperabili si un pericol pentru societate.