Manipularea copiilor prin carti

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Manipularea copiilor prin carti


Musafir

#26

2015-06-27 12:18

Am semnat aceasta petitie pentru ca acest gen de carti sunt otrava pentru mintea si sufletul copiilor. Am un foarte dezvoltat simt al umorului si imi place ideea unor carti amuzante pentru copii, insa aceste carti nu sunt nicidecum amuzante. Sunt de-a dreptul gunoaie! Sper ca in urma acestei petitii sa dispara de pe piata cat mai curand. Mai sper ca parintii sau cei care au in grija copii si care au dat deja aceste carti copiilor lor, sa le ia inapoi si sa le explice copiilor ca au facut o greseala.

Musafir

#27

2015-06-30 11:39

Idioţeniile acestea nu-şi au locul pe piaţă. Fac foarte mult rău copiilor. :((

Musafir

#28

2015-07-02 15:36

Pentru ca am copii si nu vreau sa ajunga niste adulti prosti din cauza unor netoti

Musafir

#29

2015-07-02 16:27

S-a dus de rapa de tot Romania... toata lumea publica ce vrea, nimeni nu-si mai da interesul sa vada daca e sau nu nociv...

Musafir

#30

2015-07-02 18:42

Sunt niste carti facute sa prosteasca copii nu sa-i invete ceva.

Musafir

#31

2015-07-04 19:19

E trist sa iti dai seama ce vad sau ce citesc cei mici astazi... :(

Musafir

#32

2015-07-06 15:06

Cer interzicerea instrumentelor prin care se urmărește slăbirea neamului românesc! Să ne opunem ferm tuturor acelora care caută să schilodească sufletele copiilor!

Musafir

#33

2015-07-09 06:19

Cartea asta ar fi amuzantă dacă ar fi scrisă pentru adulți, și poate nici atunci. În nici un caz nu ar trebui să fie pentru copii.
Mama

#34 niste idioti

2015-07-12 09:47

Raul este deja facut...sunt convinsa ca s au vandut deja cateva exemplare. Ori gazeta sporturilor nu se vinde bine si incearca sa isi faca publicitate ( fie ea si negativa tot publicitate se numeste si atunci sunt de condambat ca au facut o cu buna stiinta in detrimentul copiilor care pt a fi cool pot pune in practica) fie sunt foarte prosti in frunte cu editorul si patronul ziarului ( si iar in aceasta situatie imi vine in minte o zicala " in lumea asta prost facuta, kktii scriu in loc sa puta" )! Deci oare puten alege un rau mai mic dintr un rau? RUSINE SA VA FIE...asa va educati voi copii acasa la voi, cu astfel de sfaturi?

Vizitator

#35 Aceasta "carte"

2015-08-28 17:09

Cartea aceasta este scrisa foarte prost si neverosimil. La 9 ani copiii nu cunosc umorul negru! Eu as vedea-o ca parodie a societatii actuale ce are un sistem de valori total rasturnat fata de cel din mintea mea!                                                                          Desi nu as vrea sa crede ca este o oglindire a realitati, sincer cam spre asta se indreapta unii copii! Dar cartea asta este totusi una de sfaturi, mai ales sfaturi adresate copiilor de 8-12 ani!!!                              Nu este o carte ce are ce cauta intr-o casa de oameni normali, credinciosi in Dumnezeu si seriosi! 


Musafir

#36

2015-10-12 10:26

as vrea sa stiu ce editura a editat asa ceva?

Musafir

#37

2015-10-12 18:05

Cum poate fi cineva așa de prost?
Asemenea porcărie de carte, în mâna copiilor?
Doamne ferește şi le luminează mințile!

Musafir

#38

2016-02-09 11:05

Copiii au dreptul la inocenta! Observ ca in ultimul timp se duce o campanie de distrugere a copilariei prin orice mijloace: jucarii ( gen monster high), desene animate hidoase, pline de violenta si mesaje negative subliminale, CARTI cum sunt cele in cauza, incercarea de introducere a educatiei sexuale in scoala, s.a. Asistam la o incalcare flagranta a dreptului la inocenta a copiiilor. Cine dorește distrugerea copiilor? 

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2016-06-11 11:32


Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2016-06-11 11:36


seby

#41

2016-06-11 11:37

pentru ca literatura pentru copiii si tineret a secolulu 21 mi se pare tampita iar eu personal as vrea sa revenim la cea veche


Musafir

#42

2016-08-07 11:50

Ce tampenie!!!! Sunt oripilata si scarbita... Nu pot sacred ca o jigodie abominabila de om a putut sa scrie o carte de genul si sa o mai si puna pe piata. E incredibil...Protectia consumatorului ce zice????