Spitalele romanesti de pediatrie

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Spitalele romanesti de pediatrie


Musafir

#76

2015-02-04 19:28

rugam din suflet sa se mediatizeze aceasta situatie si sa se rezolve cat mai repede.

Musafir

#77

2015-02-04 20:24

Rușine pt sistemul sanitar romanesc, care mizerabil si corupt.Din cauza banilor m-am operat de cancer dintr-o tara străină care mi-a arătat ce valoare are viață unui om!

Musafir

#78

2015-02-04 20:36

Faca Dumnezeu ca si in tara asta sa aiba loc schimbari!

Musafir

#79

2015-02-04 21:12

cum e posibil sa mergi la camera de garda (urgente)spitalul de copii petrolul PLOIESTI CU COPILUL la ora doua noaptea voma cu frison ... si sa-i se dea o simpla reteta cu ceva pastile .. doamna nu are nimic... (disperata mama cu mii de rugaminti sa-i se faca o perfuzie sau o eco abdominal... si raspunsul a fost ca eco este la clinica alfa ..... si asa ne-a dat afara la doua noaptea ... si la iesirea din spital a vomat din nou... oare e posibil... daaaaaaaaaaaaaaaa!!!!caz real pe 2 feb 2015

Musafir

#80

2015-02-05 06:55

As vrea sa fie un pic mai mult respect din partea medicilor care te tratează ca pe o cârpa si mai ales când te duci cu copii mici sugari te tratează cu o indiferenta de nedescris si ITI pui întrebarea cum e posibil oameni ăștia nu au suflet ,iar cei bătrâni sa iasă in pensie si sa facă loc celor mai tineri care au alta pregătire fata de cei vechi care au rămas tot cu aceleași tratamente de deveni întregi nu schimba nk si care așteaptă doar sa le bagi in buzunar .....din păcate asta e România !

Musafir

#81

2015-02-05 07:38

Sa speram ca vom schimba ceva.

Musafir

#82

2015-02-05 07:56

Copiii sunt totul pentru orice parinte, indiferent de pozitia sociala a parintelui.Ei sunt speranta noastra spre o lume mai buna, mai curata si de ce nu mai frumoasa.

Musafir

#83

2015-02-05 08:07

Cetatenii merita un spital curat,igienic si cu un personal constincios.

Musafir

#84

2015-02-05 08:21

Asa sa fie
Diacar

#85 Dezastru si la Cluj

2015-02-05 08:40

La Cluj in Pediatie 2 conditiile sunt satisfacatoare dar in Pediatrie 1 si Pediatrie 3 e dezastru. Conditiile sunt mizerabile, igiena precara, saloane cu 4-5 paturi, te internezi cu copilul cu laringita si te pun in salon cu copil cu infectie cu sarmonella.... doagnostic la internare larigita, diagnostic la externare , laringita, rinofaringita, enterocolita ...trebuie sa se faca ceva, marea majoritate a spitalelor din Cluj au fost renovate....dar in pediatrii este dezastru.

ral
Musafir

#86

2015-02-05 09:29

Sunt foarte multe biserici in tara asta(circa 4000 otodxe) de ce nu pun o mica parte din donatia credinciosilor la renovarea spitalelor de pediatrie si nu numai! Dar din dar se face! Pt copii, pt batrani, pt bolnavi! Ajutati ca aveti!


Musafir

#87

2015-02-05 09:37

Sper sa se rezolve ceva cu adevarat nu numai vorbe si prostii.Sa nu mai lasam copii sa moara in spitale.

Musafir

#88

2015-02-05 12:13

Doresc sa nu mai moara copii nevinovați si la începutul vieții din cauza mizeriei si incompetentei statului roman.Daca tot se plătesc consultațiile si alte medicamente măcar curățenie si mai mult interes sa fie.Sa fim si noi tara europeană in toate sensurile.

Musafir

#89

2015-02-05 12:24

sper sa se schimbe intradevar ceva!!

Musafir

#90

2015-02-05 13:26

In spitalul de pediatrie Ploiesti, copilul meu a fost infectat cu citimegalovirus fiind injectata cu o seringa cazuta din mana unei incompetente asistente desi am tipat sa nu o faca! Mai tarziu, dupa lungi suferinte prin spitalele tarii, am ajuns de urgenta anul trecut cu copilul in dureri mari.Spitalul infect nu mi - a internat copilul si m- a trimis acasa.A doua zi am ajuns ka Campina, un spital curat si cu medici- Oameni de Calitate superuoara unde ne- am internat.Copulul meu are hep.cronica cu citomegalivirus din vina unor criminali care se vaita in fata mamicilor numai de bani si pe copii îi trateaza doar cu o indiferenta criminala! Blestemati sa fie ei si tot neamul lor!!
Sa speram ca ne aude strigatul disperat cineva si ne va proteja copiii! Am facut reclamatie la Bucuresti, am primit rasp.ca s- a recirectionat la Ploiesti.La Ploiesti totul s- a musamalizat!In Ploiesti, spitalul infect ar trebui daramat!!

Musafir

#91

2015-02-05 22:42

Din pacate de acum in colo se vad rezultatele celor ce au facut facultatea dupa revolutie, daca ai bani poti sa devii ce vrei, viata si siguranta noastra nu mai conteaza din punctul lor de vedere, oamenii competenti sunt plecati afara sau daca mai sunt in tara sunt foarte putini. Cum vreti sa mearga tara asta bine? :(  


Musafir

#92 OMUL POTRIVIT LA LOCUL POTRIVIT!

2015-02-05 22:50

- Daca vreti o schimbare cu adevarat incepe cu tine, pune copilul sa invete, informeaza-l ca mai tarziu o sa ii trebuiasca cunostintele acumulate in anii de scoala, doar asa putem avea o generatie mai buna si oameni competenti!


Musafir

#93

2015-02-06 09:03

In loc sa avm spitale, in care sa ne vindecam noi sau copii nostrii,orice oras,sat din Romania are baruri,cluburi,sali de jocuri,de pariuri,fel si fel de magazine.noi avem nevoie de spitale,gradinite,scoli,parcuri,locuri de joaca,avem nevoie de personal calidicat,dedicat meseriei,sa iubeasca ceea ce face,nu sa fuga din tara!!!
Andreea

#94 Re:

2015-02-06 13:01

#58: Ramona -  

 Femeie du-te trateaza-te!!!Ai o problema grava!!Nu trebuie sa dai tu mai departe!E vorba doar de amaratii nostri copii!Nimic important pentru tine!!!


Musafir

#95

2015-02-07 15:47

Ponta ce ai face daca nu ai avea banii sa iti tratezi copii in domeniu Privat?Fii cinstit?Nu ami da banii la Biserici ca alea ai nevoie de 3 ori in viata.Cind te nasti dar cu multi banii la doctorii la popa la Botez la Nunta la inmormintare.Vezi ca cred ca faci un joc murdar al prietenilor tai Masonii.

Musafir

#96

2015-02-07 20:18

merita un tratament mai bun

Musafir

#97

2015-03-16 07:55

Semnati petitia Tratamente pentru hepatita C astazi nu maine ! Avem nevoie de semnatura dvs.


Musafir

#98 Re:

2015-04-14 17:36

#97: -  

 


Musafir

#99

2015-04-29 18:33

Multumesc pentru aceasta initiativa.sper sa se faca ceva in privinta asta.din pacate spitalele din romania lasa de dorit,,,

Musafir

#100

2015-07-02 10:35

Pentru ca am vazut copii intrand in spital cu una si murind de alta, facandu-se, pur si simplu, experiente pe ei, neacceptandu-se mama internata cu copilul, acesta fiind bebelus... copilului meu la 2 luni vreau sa ii administreze cefort la enterocolita in Marie Curie... ca am stat cu copilul pe terapie intensiva fara instalatie de oxigen completa pe cand bebelusul meu de cca 5 luni facuse 6 stopuri respiratorii in saptamana internarii, ca copilului meu i s-a luat sanul si i s-a impus biberonul... ca a in spital bebelusul meu a luat prima data infectie urinara cu e-coli si apoi a dat in klebsiella ... si ca... si ca... am nenumarate motive!!!