Spune ” NU” autonomiei ”Tinutului Secuiesc”

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Spune ” NU” autonomiei ”Tinutului Secuiesc”


Musafir

#1

2014-09-14 20:52

Celor care au inventat aceasta situatie le spun :
Nu credeti ca ati deposit masura ? Nu va mai convine in Romania ? Duceti-va de unde ati venit !!!!

Musafir

#2

2014-09-18 12:21

Frati mei Romani granitele sant deschise
Iancu Avram

#3 Re:

2014-09-18 20:48

#2: -  

 Nu stiu cu cine esti tu ”frate” dar pot linistiti astia ca tine sa se duca in Ungaria ca tot sunt deschise granitele....


Musafir

#4

2014-09-21 06:27

Sa vrea drepturi proprii la ei in tara!!!


Musafir

#5 Petitie!

2020-04-29 12:30

PSD - tradatori de neam si tara;

Macul

#6 Tinutul secuiesc

2020-04-29 12:45

Oameni buni, traim vremuri foarte triste, negre si miselesti! CU LACRIMI IN OCHI VA SPUN CA NU MAI PUTEM FACE CEVA!

NE RAMAN LACRIMILE SI TRISTETEA!!!!!

SA NE AJUTE DUMNEZEU !!! 

Emanuel Bobelnicu

#7

2020-04-29 15:13

Personal,aș vrea sa se desființeze orice partid politic de alta naționalitate .Noi avem, in europa,partide in alte țări??Din cate știu eu nu.Deci noi de ce trebuie sa avem UDMR?

 

Vă salut!

Valf

#8

2020-04-29 15:49

Petitieonline semneaza cumva in numele celor din liata de adrese de mail? 

DACUL ROMAN

#9 Re:

2020-04-29 17:38

#Dacul Roman -

1.Ďesfiintarea partidelor si a oricaror organizatii pe principii etnice.

2.Orice individ care propune orice acțiune care contravine intereselor națiunii române este TRĂDĂTOR de țară și trebuie judecat.

3.Orice individ care nu este de acord cu această e liber sa plece in tara care-i va accepta asa ceva. Nu merita cetățenia română și nu are ca caută în România.

4.De pretins înființarea unei astfel de prevederi legale, eventual in constitutia Romaniei.

4.Dacă autoritățile nu sunt capabile sa aplice o lege, cu regret trebuie să recunosc faptul că ar fi anarhie, și vom ajunge să aplicăm propria lege: A POPORULUI ROMÂN. Ordine exista doar atunci când orice individ (DE LA VLADICA LA OPINCA) este tras la răspundere. Chiar și pentru acțiuni trecute cu si pentru afectarea statutului național.

5.In directia in care merge Romania exista sanse mari pentru o mișcare larga de populație, poate chiar o revoluție. Trebuie însă să nu mai scape indivizi de teapa lui Iliescu.

ROMÂNI TREZITI-VA SI GÂNDIȚI, PÂNĂ NU VOM FI FARAMITATI.

Elena P

#10 Jos UDMR VOTATI SI PETITIA UDMR INTERZIS IN ROMANIA.

2020-04-30 09:09

Nu se mai poate ca acest neam viclean sa incerce in continuu sa ne ia pamanturile. Sute de autocare cu elevi si studenti din Ungaria sunt adusi anual in vacante in acest tinut romanesc fiind indoctrinati din pantece ca acest teritoriu e al lor, al Ungariei. Maghiarii din acest tinut romanesc nu vorbesc limba romana nici daca o stiu, atata ura au. Ei sa aiba respect de pamantul care inca ii tine si nu ii inghite. Acest neam pagan si cotropitor l-au spanzurat pe Avram Iancu in mijlocul orasului Miercurea Ciuc acum 9 ani. Ii tii in tara ta si ei te musca. Ei sunt extremisti si nu se lasa. Sa ne ajute Dumnezeu sa nu ajungem la vorba lui Vadim din cauza tolerantei si ingaduintei noastre.